Home Newsy Czy sir Ian McKellen powróci jako Gandalf w serialu Władca Pierścieni?

Czy sir Ian McKellen powróci jako Gandalf w serialu Władca Pierścieni?

Czy sir Ian McKellen powróci jako Gandalf w serialu Władca Pierścieni?

Tym razem o skomentowanie serialu Władca Pierścieni od Amazona poproszony został sir Ian McKellen. Czy jest szansa, że aktor po raz kolejny wcieli się w Gandalfa?

78-letni sir Ian McKellen zagrał Gandalfa we Władcy Pierścieni oraz w Hobbicie. Brytyjczyk tak znakomicie odtwarzał swoją rolę, że dzisiaj to jedna z najbardziej kultowych postaci w historii kina. Mimo wielu wspaniałych ról na koncie aktora to skojarzenia jest jednoznaczne: sir Ian McKellen to Gandalf!

Dlatego cieżko nam wyobrazić sobie, by ktokolwiek inny miał zagrać tę postąć. Również on chyba nie chciałby, aby ta rola przypadła komuś innemu, bo w jednym z wywiadów spytany o następnego Gandalfa odpowiedział:
„Co rozumiecie pod pojęciem ‚następny Gandal’? Nie powiedziałem ‚tak’, bo nikt mnie o to nie pytał. A Wy sugerujecie, że ktoś inny miałby zagrać tego bohatera? Gandalf ma ponad 7000 lat, więc nie jestem zbyt stary.”

Takie żartobliwe tłumaczenie daje też jasno do zrozumienia, że sir Ian McKellen jest gotowy, by znów się wcielić w słynnego czarodzieja. Tak pozytywnie nastawiony do powrotu nie jest z kolei Andy Serkis, który chciałby już za sobą zostawić etap związany z Władcą Pierścieni.

Przypomnijmy, że Amazon planuje serial Władca Pierścieni. Być może zobaczymy też niedługo inne produkcje osadzone w świecie Śródziemia. Czekamy na oficjalne potwierdzenia.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedzieliście, z kim miał walczyć Aragorn w Powrocie Króla? Ale to byłby finał