Home Newsy Czy w Gwiezdnych wojnach zobaczymy między nimi wątek romantyczny?

Czy w Gwiezdnych wojnach zobaczymy między nimi wątek romantyczny?

Czy w Gwiezdnych wojnach zobaczymy między nimi wątek romantyczny?

Oscar Isaac na krótko przed premierą Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy zasugerował, że pojawi się subtelnie zapowiedziany motyw romantyczny. Czy w Gwiezdnych wojnach: Ostatnim Jedi zobaczymy wątek romansu gejowskiego?

Romans gejowski w Gwiezdnych wojnach?

Oscar Isaac pojawił się w programie Ellen DeGeneres przed premierą Przebudzenia Mocy i mówił wówczas, że aby dostrzec ten wątek, film należy zobaczyć kilka razy. Aktor jednak nie chciał doprecyzować o co chodzi, jednak fani od razu uznali, że chodzi o jego postać i relację między Finnem odgrywanym przez Johna Boyege. Z kolei ten drugi w wywiadzie dla Mashable wyznał, że Ostatniego Jedi już widział i powiedział, że widzowie będą wiedzieć, w którą stronę zmierza ten wątek.

Reżyser filmu Ostatni Jedi ucina plotki

Spekulacje te uciął jednak wcześniej reżyser Rian Johnson, ale podkreślił jednocześnie, że to ważne, by w przyszłych filmach sagi wątki LGBTQ zostały wyeksponowane.

Czy pojawi się pierwsza postać LGBT w Sadze?

W filmie Gwiezdne wojny: Ostani Jedi pojawi się postać Amilyn Holdo, którą grać będzie Laura Dern. Z kolei w książce Leia: Princess of Alderaan autorstwa Claudii Gray, która jest zgodna z nowym kanonem uznawanym przez Disneya, bohaterka ta wedle jednej z sugestii jest biseksualna. W jednym z jej fragmentów Holdo żartuje z Leią Organą na temat związków międzygatunkowych, przy czym ta pierwsza stwierdza, że zainteresowanie humanoidalnymi samcami jest „takie ograniczające”. Czy to pierwszy krok w stronę przedstawienia postaci LGBT w uniwersum Gwiezdnych wojen?Gejowski pocałunek w Star Trek: Discovery

O krok dalej poszli twórcy Star Trek: Discovery, którzy przez pierwszą połowę sezonu dyskretnie budowali relację między dwoma bohaterami, by w odpowiednim momencie zakończyć to emocjonalnym pocałunkiem. I nawet nie powinno to nikogo dziwić – Star Trek od zawsze przełamywał tematu tabu i komentował aktualne wydarzenia w konwencji space opery. Czas na Gwiezdne wojny?

ZOBACZ TAKŻE: Rey z Gwiezdnych wojen to… Czy któraś z tych teorii się sprawdzi?