Home Newsy Dark – 2. sezon. Kiedy premiera serialu Netflixa?

Dark – 2. sezon. Kiedy premiera serialu Netflixa?

Dark – 2. sezon. Kiedy premiera serialu Netflixa?

Mrok znów zamieszka w niemieckim miasteczku Winden. Serial oryginalny o podróżach w czasie zza zachodniej granicy doczeka się 2. sezonu. Netflix podał dokładną datę premiery nowych odcinków Dark.

Dark uchodzi za jeden z najlepszych seriali oryginalnych Netflixa zrealizowanych w Europie. Jakością może mu dorównać wyłącznie duński The Rain oraz hiszpański Dom z papieru. Niestety, nie można tego powiedzieć o rodzimym 1983 oraz pozostałych serialach, wyprodukowanych przez Niemców. Pachnidło zamieniło ważną książkę z historii literatury w pulpowy kryminał, wzorowany strukturą To na podstawie Stephena Kinga. Berlińskie psy z kolei topornie rozliczały współczesne niemieckie społeczeństwo z wszystkich grzeszków oraz przewinień. Czy 2. sezon Dark przywróci dobrą passę Niemców w serwisie Netflix?

Widzowie porównują Dark do Stranger Things

Pierwszy sezon Dark cieszył się dużą popularnością w krajach na całym świecie. Kwestią sporną pozostaje, w jakim stopniu sukces niemieckiego serialu uzależniony został od podobieństwa do Stranger Things. Chociaż oba tytuły działają na dwóch niezależnych biegunach fabularnych, sama konwencja nasuwa skojarzenia pomiędzy amerykańskim nostalgicznym tripem w lata 80. a produkcją o podróżach w czasie. Akcja dwóch seriali osadzona zostaje w małych miasteczka, historia przenosi widzów kilka dekad w przeszłość, zaś atmosfera nie stroni od nadmiaru tajemnic.

Subskrybenci Netflixa nie potrafią doczekać się premiery 3. sezonu Stranger Things. Równie trudno przychodzi im czekanie na 2. sezon Dark. Na szczęście Netflix zapowiedział premierę nowych odcinków niemieckiego serialu.

Netflix: Dark 2. sezon — zwiastun:

Dark 2. sezon — fabuła

Twórcy nie zdradzili jeszcze szczegółów fabuły nadchodzących epizodów Dark. Zakończenie poprzedniej serii wskazuje, że tym razem widzowie zobaczą Jonasa w postapokaliptycznej przyszłości, datowanej na 2020 rok. Równolegle, na innej płaszczyźnie czasowej, jego przyjaciele będą próbowali zrozumieć wpływ Bartosza na dziwne wydarzenia w miasteczku Winden.

Dark 2. sezon — kiedy premiera?

2. sezon niemieckiego serialu Dark zadebiutuje na platformie streamingowej Netflix 21 czerwca 2019 roku.

Równocześnie Netflix rozwija bazę produkcji oryginalnych, realizowanych w krajach na całym świecie. Niedługo rozpoczną się prace nad hiszpańskim serialem Warrior Nun, na którego planie znaleźli się portugalscy aktorzy oraz… Agnieszka Smoczyńska! Netflix nie skreślił nawet Polski pomimo fatalnego przyjęcia 1983. Dowiedzieliśmy się, że TVP planuje współpracować z platformą VOD — wspólnie próbują zekranizować powieść Erynie autorstwa Marka Krajewskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin Netflixa nie będzie jak Gra o tron. Aktorom dano wyraźny zakaz!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *