Home Newsy Filmy i seriale z DC Universe na Netflix? Oby to wypaliło!

Filmy i seriale z DC Universe na Netflix? Oby to wypaliło!

Filmy i seriale z DC Universe na Netflix? Oby to wypaliło!

Platformy streamingowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Nie jest to szczególnie korzystna wiadomość dla fanów kina, którzy niebawem będą mogli przeznaczyć na szereg usług VoD nawet sumę przewyższającą 100 złotych. Na szczęście Netflix dogadał się z Warner Bros. 

HBO GO, Netflix i Showmax – już wkrótce Disney Play, DC Universe oraz wciąż rozrastający się Amazon Prime Video. Współczesny rynek kinematograficzny ugina się pod natłokiem platform streamingowych. Każda wytwórnia pragnie posiąść własną usługę VoD. Zagęszczenie na rynku wzrasta. Na szczęście niektórzy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców, muszą podpiąć się pod popularność innego serwisu, dostępnego już w krajach nieanglojęzycznych. Na takich ruch zdecydowało się DC Universe – platforma realizująca własne seriale superbohaterskie, posiadająca bazę tytułów kinematograficznych z sygnaturą DC, oferująca możliwość poczytania komiksów online oraz pozwalająca nawiązać interakcję między fanami Batmana oraz jemu podobnych herosów. Część treści z DC Universe już wkrótce będzie dostępna na polskim Netfliksie!DC Universe nawiązało porozumienie z Netflix!

To dobre posunięcie ze strony DC Universe. Treści platformy skierowane są wyłącznie do fanowskich środowisk, z drugiej strony ograniczone je znajomość języka. Na dzień dzisiejszy kontent platformy dostępny jest wyłącznie w języku angielskim. W takich warunkach część widowni może poczuć niechęć wobec wydania kolejnej sumy pieniędzy na nową usługę VoD. Zwłaszcza, że koszta abonamentów niektórych usług idą w górę. Warner Bros. nie przedstawił  nawet żadnych planów wydania platformy na europejskim rynku.

Włączając swoje oryginalne tytuły do oferty Netfliksa, DC Universe zapewnia sobie popularność oraz jedyną możliwość dotarcia do jak najszerszej widowni. Oczywiście, wzajemne porozumienie obu serwisów obejmuje wyłącznie materiały wideo, bez uwzględnienia cyfrowych komiksów oraz planowanych konkursów.

DC Universe: jakie filmy i seriale w ofercie Netflixa?

Netflix nie potwierdził jeszcze powyższej wiadomości – pozostaje trzymać kciuki, by okazała się prawdziwa. Wśród oryginalnych tytułów na DC Universe znaleźli się: Titans, Doom Patrol, Swamp Thing oraz seriale animowane: Young Justice: Outsiders i Harley Quinn (przeznaczona tylko dla dorosłych). Nie zabraknie również starszych produkcji, bazujących na komiksach DC: seriali animowanych (Batman z lat 90., Teen Titans), Supermenów z lat 70. i 80., trylogii Mrocznego Rycerza oraz szeregu pełnometrażowych animacji, w tym Batmana Ninja.

DC Universe zadebiutuje 15 września w Stanach Zjednoczonych, a już 3 października na New York Comic-Con zostanie zaprezentowany serial Titans, którego odcinek premierowy trafi na serwery 12 października.

ZOBACZ TAKŻE: Thorgal: będzie serial na podstawie komiksów

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *