Home Newsy Deadpool 2 debiutuje w oficjalnym zwiastunie widowiska! Znalazło się też miejsce dla Thanosa

Deadpool 2 debiutuje w oficjalnym zwiastunie widowiska! Znalazło się też miejsce dla Thanosa

Deadpool 2 debiutuje w oficjalnym zwiastunie widowiska! Znalazło się też miejsce dla Thanosa

Po kilku teaserach twórcy nareszcie zdecydowali się opublikować pierwszy oficjalny zwiastun Deadpoola 2. Materiał zaskakuje, angażując nowych bohaterów. Nadal jest krwawo i zabawnie – cyniczny protagonista łamie czwartą ścianę, w ruch wchodzą nowe rodzaje broni, a intertekstualne nawiązania padają z prędkością karabina maszynowego.

Scenarzysta komiksów, Rob Liefeld, porównał rozmach Deadpoola 2 do relacji pomiędzy 8. pasażerem „Nostromo” a Decydującym starcie. Popkulturowa metafora doskonale oddaje spektakularny poziom sequela. Produkcja powstała zresztą za większą kwotę, co znacznie wpłynęło na jej poziom realizacji.

Wszyscy ludzie Deadpoola

Zwiastun został przewrotnie zatytułowany „Deadpoolu, poznaj Cable’a”. W znacznie mierze eksponuje on tajemniczego cyborga, który wejdzie w szranki z nietuzinkowym superbohaterem. Wydaje się, że twórcy sięgną po fabularny schemat rodem z 2. sezonu Daredevila – Cable początkowo będzie zagrażał Deadpoolowi. Ostatecznie dwójka bohaterów stanie po jednej stronie barykady.

W produkcji pojawi się również inna ważna postać – zabójcza Domino, grana przez Zazie Beetz. Nie zabraknie bohaterów znanych z poprzedniej części: niewidomej Al (Leslie Uggams), Colossusa (Stefan Kapicic), Negasonic Teenage Warhead (Brianna Hildebrand) oraz narzeczonej Deadpoola – ślicznej Vanessy Carlysle (Morena Baccarin). W postać tytułowego superbohatera wcieli się Ryan Reynolds.

Początkowo stanowisko reżysera Deadpoola 2 obejmował twórca części pierwszej, Tim Miller. W wyniku twórczych różnic z Ryanem Reynodlsem opuścił przedsięwzięcie, a jego miejsce zajął David Leitch (John Wick, Atomic Blonde). Za scenariusz widowiska odpowiada Rhett Reese i Paul Wernick – duet napisał wspólnie m.in. G.I. Joe: Odwet, zeszłoroczny Life, Zombieland oraz pierwszą odsłonę Deadpoola.

Deadpool 2 – zwiastun:

Thanos u Deadpoola

Już pierwsza część cyklu stanowiła interesujący kolaż intertekstualnych nawiązań do popkultury, a zwłaszcza do kina superbohaterskiego. Deadpool odnosił się do swojej niechlubnej reinterpretacji z X-Men Genezy oraz drwił z kinowego uniwersum Marvela. Podobne nawiązania znalazły się już w warstwie zwiastunu nadchodzącego widowiska.

Warto zauważyć, że w postać Cable’a wciela się Josh Brolin. Ten sam aktor zagrał również Thanosa w MCU. Szczegół nie uszedł płazem twórcom widowiska.
Przejmując władzę nad zwiastunem, Deadpool stwierdza: Pieprzyć to, sam to zrobię. To bezpośredni cytat z Avengers: Czas Ultrona, padający z ust samego Thanosa. W 2. fazie kinowego uniwersum Marvela złowrogi kosmita nie zdobył jeszcze żadnych Kamieni Nieskończoności, po które wysłani zostali jego sługusi (m.in. Loki). W końcu postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Zakłada Rękawicę Nieskończoności i warczy przy tym: Sam to zrobię. Wypowiedź Deadpoola stanowi delikatną aluzję do wskazanej sceny, wzbogacona wulgarnym językiem nietuzinkowego superbohatera.

W drugiej ze scen Deadpool bawi się figurkami z własną podobizną oraz wizerunkiem Cable’a. Postacie walczą ze sobą. W pewnym momencie kontrowersyjny superbohater stwierdza, że posiada kamienie, którego pomogą jego przeciwnikowi się zregenerować… po czym okrakiem rzuca się na twarz zabawkowego Cable’a. Oczywiście, na pewnym poziomie interpretacji chodziło o Kamienie Nieskończoności, zbierane przez Thanosa po całej galaktyce.

Deadpool 2 trafi do kin w Polsce 1 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE: Najbrutalniejsze filmy o superbohaterach

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *