Home Newsy Deadpool miał mieć swój własny serial w formie animacji. To mogła być ostra jazda bez trzymanki!

Deadpool miał mieć swój własny serial w formie animacji. To mogła być ostra jazda bez trzymanki!

Deadpool miał mieć swój własny serial w formie animacji. To mogła być ostra jazda bez trzymanki!

Niestety, stacja FX anulowała projekt animowanego serialu, poświęconego przygodom Deadpoola. Opublikowany scenariusz ostatniego odcinka tylko podkreśla, ile atrakcji ominie widzów.

Deadpool to pyskaty i ironiczny typ, z czego doskonale zdają sobie sprawę fani komiksów oraz miłośnicy filmu z 2016 roku. Nagromadzenie abstrakcyjnych wątków, jak ochrona ostatniego białego nosorożca północnego oraz prowadzenie z nim rozmów o rasizmie w show-biznesie mogło sprawić, że animacja byłaby stawiana na równi z Rickiem i Mortym lub One-Punch Manem. Niestety, przedsięwzięcie Donalda i Stephena Gloverów zostało odwołane. Wszystko z powodu twórczych różnic między braćmi a FX i Marvel Television.

Genialne żarty w produkcjach o Deadpoolu

Intertekstualizm, głęboki absurd i cięty język. To trzy wymogi, które powinien spełniać każdy tytuł opowiadający o Deadpoolu (nie ważne, czy film, czy komiks). Doskonale zdawali sobie z tego sprawę twórcy pełnometrażowego widowiska sprzed dwóch lat. Kto wie, czy dzięki produkcji Tima Millera postać Deadpoola nie zostanie na stałe wpisana do globalnej popkultury? Wszystko zależy od jakości kontynuacji serii, która już w maju trafi na ekrany kin.

Niestety, kino i komiks to póki co jedyne media, w których możemy nacieszyć się obecnością pyskatego najemnika. Niedawno stacja FX anulowała animowany serial autorstwa braci Glover. Szkoda, ponieważ opublikowany przez Donalda scenariusz finałowego odcinka wskazuje tylko, jak dobrą produkcją mógł się okazać kreskówkowy Deadpool. Gdzie indziej znaleźlibyście informację, na co dobrze działa herbatka z rogu nosorożca, oraz szereg intertekstualnych i politycznych odniesień m.in. do Taylor Swift, Donalda Trumpa, Facebooka i bitcoinów. Przykładowe strony ze scenariusza znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE: Zobaczyłem zdubbingowany zwiastun Deadpoola 2 i nie wierzę. To ten sam film? 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *