Home Newsy Disney ocenzurował plakaty Hana Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. I dobrze! Miał ku temu powody

Disney ocenzurował plakaty Hana Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. I dobrze! Miał ku temu powody

Disney ocenzurował plakaty Hana Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. I dobrze! Miał ku temu powody

Przedstawiciele Walta Disneya zdecydowali się ocenzurować plakaty Hana Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. Tytułowy awanturnik i Lando nie będą już dłużej zagrażać społeczeństwu swoimi blasterami.

W Brazylii od wielu lat trwa czynna dyskusja w sprawie problemu dostępu do broni. Nic dziwnego, że plakaty nadchodzącej odsłony Gwiezdnych Wojen zostały dotkliwie ocenzurowane. Dwaj awanturnicy z odległej galaktyki nie będą dłużej prezentować swoich blasterów – w zamian zacisną pięść lub schowają rękę pod połę płaszcza. Nikt nie przejmuje się zaburzoną kompozycją ukazanej grafiki.

Walt Disney ocenzurował plakaty, ale miał ku temu powody

Nad spin-offem poświęconym przygodom Hana Solo ciąży kinematograficzna klątwa. Wszystko zaczęło się niemal rok temu, gdy z projektu usunięty został reżyserski duet Phila Lorda i Chrisa Millera. Później z planu dochodziły niepokojące nowiny, wskazujące że odtwórca postaci pilota Sokoła Millenium, Alden Ehrenreich, okazał się fatalnym aktorem. Na szczęście pogłoski okazały się fałszywe, a zwiastun tylko potwierdził znakomity kunszt Ehrenreicha. Równocześnie zwiastun uspokoił wielu fanów Gwiezdnych Wojen – film pod władzą Rona Howarda został ukończony w terminie, a zapowiedzi przygotowują widzów na intrygujące widowisko.

Niestety, tym razem twórcy zostali zmuszeni do ocenzurowania brazylijskiej wersji plakatów widowiska. Przedstawiciele Walta Disneya tłumaczą, że w kilku krajach kampania marketingowa filmu musiała być mniej agresywna. Jednym ze wspomnianych państw była Brazylia – od broni palnej ginie tam sześć razy więcej osób niż w Stanach Zjednoczonych. Decyzja przedstawicieli Walta Disneya wydaje się w pełni uzasadniona. Nie chodzi o banalne zamienianie pistoletów w banany w ocenzurowanych wersjach anime, trafiających na zachodni rynek. Skala problemu jest o wiele większa.

Nie jest to pierwsza zmiana, naniesiona na materiały marketingowe filmu. W Chinach dystrybutorzy zdecydowali usunąć z tytułu człon Gwiezdnych Wojen. Ostatni Jedi sprzedał się tam fatalnie. Mieszkańcy Kraju Środka udadzą się zatem na seans Rangera Solo.

Oto ocenzurowane plakaty widowiska:

Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie trafi na ekrany polskich kin 25 maja.

ZOBACZ TAKŻE: Harrison Ford popełnił fatalną pomyłkę! O włos od katastrofy lotniczej

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *