Home Newsy Disney planuje reboot kultowych filmów familijnych. Na celowniku: nowy Kevin sam w domu

Disney planuje reboot kultowych filmów familijnych. Na celowniku: nowy Kevin sam w domu

Disney planuje reboot kultowych filmów familijnych. Na celowniku: nowy Kevin sam w domu

Platforma Disney+ może poważnie namieszać na rynku VOD. Z drugiej strony przedstawiciele Disneya posiadają gigantyczne plany, którą zrewolucjonizują podejście do współczesnego kina oraz TV. Wkrótce powstaną rebooty kultowych filmów familijnych. Wśród nich znajdzie się nowy Kevin sam w domu. 

Kevin sam w domu od Disneya? Chyba nikogo, kto dłużej przygląda się decyzjom The Walt Disney Company, nie powinna zdziwić taka decyzja. Największy producent filmów na świecie z przyjemnością sięga po własne, kultowe animacje, tworząc z nich widowiska live action. Odświeżone wersje animowanych hitów zarabiają krocie w kinach na całym świecie. Dlaczego? Ponieważ Disney do perfekcji opanował przepis na uniwersalny film, prosty i efektowny, który bez problemu skradnie serca widowni — niezależnie od wieku, płci albo kraju pochodzenia. Teraz podobna strategia marketingowa może spotkać Kevina samego w domu.

Disney+: jakie filmy i seriale?

The Walt Disney Company rozwija ramówkę własnej platformy streamingowej. Dotąd dowiedzieliśmy się, że biblioteka serwisu podzielona zostanie na pięć działów:

  • Disney,
  • Pixar,
  • Marvel,
  • Star Wars,
  • National Geographic.

Miłośnicy MCU otrzymają tutaj rozwinięcie kinowego świata superbohaterów. Pojawi się aż pięć seriali, które będą ściśle powiązane z nadchodzącymi wydarzeniami 4. fazy kinowego wszechświata Marvela. Wyjątek stanowi What if…? Animacja przedstawi alternatywne losy MCU. Pozostałe seriale to:

Nie zabraknie też produkcji oryginalnych dla fanów rycerzy jedi. Disney+ przedstawi dwa pierwsze seriale aktorskie w historii Gwiezdnych Wojen. The Mandalorian zaprezentuje losy samotnego łowcy nagród, pochodzącego z tej samej rasy kosmitów co Jango Fett. Serial ma odwołać swoją estetykę do oryinalnej trylogii Gwiezdnych Wojen (Epizody IV-VI). Twórcy planują też zrealizować prequel Łotra 1. Fabuła przedsięwzięcia skupi się na Rebeliantach z głośnego widowiska Star Wars.

Platforma Disney+ wzbogaci się o rebooty kultowych filmów familijnych

To jednak nie wszystko. Prezes Disneya, Bob Iger, zapowiedział, że platforma zaproponuje swoim subskrybentów dostęp do nowych wersji kultowych filmów familijnych. Na celowniku znalazł się m.in. Kevin sam w domu. Możliwe, że już za kilka lat polscy widzowie, zamiast sięgać po pilot i włączać Polsat w Boże Narodzenie, będą zmuszeni do uruchomienia platformy Disney+. Nie wiadomo jeszcze, kiedy serwis streamingowy ukaże się w Polsce. Przedstawiciele koncernu medialnego zapewnili, że usługa zadebiutuje w każdym kraju na całym świecie.

Szczegóły powstania odświeżonych wersji kultowych filmów familijnych pozostaje nieznane. Obok Kevina samego w domu ma pojawić się reboot Dziennika cwaniaczka, Nocy w muzeum oraz Fałszywej dwunastki.

Disney+: kiedy premiera? Jaka cena?

Disney+ zadebiutuje na zachodnim rynku 12 listopada 2019 roku. Amerykańscy subskrybenci będą musieli zapłacić 6,99 dolara za miesiąc (ok. 26 złotych). Prócz tego Disney wprowadzi możliwość opłaty rocznej. Cena takiego pakietu wyniesie 69,99 dolara, co daje 5,83 dolara na miesiąc.

ZOBACZ TAKŻE: Kevin w brutalnej wersji. Tylko dla odważnych!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *