Home Newsy Diuna: czy to nowy reżyser filmu? Jeśli tak, to ta ekranizacja musi się udać!

Diuna: czy to nowy reżyser filmu? Jeśli tak, to ta ekranizacja musi się udać!

Diuna: czy to nowy reżyser filmu? Jeśli tak, to ta ekranizacja musi się udać!

Hollywoodzkie studio Legendary Pictures zakupiło prawa do ekranizacji legendarnej powieści SF – Diuny. Chcą, by filmem zajął się twórca, który aktualnie jest na topie. Jeśli tak się stanie, możemy zacząć zacierać ręce!

Stołek reżyserski zaproponowany został twórcy takich filmów jak Sicario, Nowy początek czy nadchodzący Blade Runner 2049. Legendary Pictures chce, aby reżyserem został Denis Villeneuve.

I jest to wielce prawdopodobne, że właśnie tak się stanie, gdyż niedawno w jednym z wywiadów Kanadyjczyk przyznał, że to jego wielkie marzenie, by zekranizować powieść Franka Herberta. Negocjacje są na wczesnym etapie, jednak trzymamy kciuki, że obie strony dojdą do porozumienia.
Przypomnijmy, że w 1984 roku w kinach pojawiła się Diuna w reżyserii Davida Lyncha, który miał swoją surrealistyczną wizje. Ta niekoniecznie spodobała się krytykom, którzy zmiażdżyli film w recenzjach. Do dzisiaj film ma zagorzałe grono fanów jak i przeciwników. Polecamy Wam świetne zakulisowe zdjęcia z filmowej Diuny z lat 80.

ZOBACZ TAKŻE: 5  najlepszych powieści hard SF