Home Newsy Diuna: kulisy słynnego filmu SF Davida Lyncha

Diuna: kulisy słynnego filmu SF Davida Lyncha

Diuna: kulisy słynnego filmu SF Davida Lyncha

Hollywoodzkie Studio Legendary zdobyło prawa do ekranizacji Diuny Franka Herberta. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy nowy film lub serial. A jak powstawała Diuna z 1984 roku Davida Lyncha? Sprawdźcie niesamowite kulisy.

Studio odpowiedzialne za takie filmy jak Pacific Rim czy też Godzilla, nabyło prawa do ekranizacji słynnej serii science fiction, które zakładają, że książki mogą zostać przeniesione na ekran zarówno pod postacią filmów jak i serialu.

Przypomnijmy, że w 1984 roku w kinach pojawiła się Diuna w reżyserii Davida Lyncha, który miał swoją surrealistyczną wizje. Ta niekoniecznie spodobała się krytykom, którzy zmiażdżyli film w recenzjach. Do dzisiaj film ma zagorzałe grono fanów jak i przeciwników.

Jednego nie można odmówić – David Lynch starał się wykreować swoją autorską wizję i trzeba przyznać, że po latach to jeden z najbardziej charakterystycznych filmów SF – głównie ze względu na swoją scenografię i efekty specjalne.

Sprawdźcie świetne zakulisowe zdjęcia:
1Diuna za kulisami #1


Comment(2)

  1. Nic tego filmu nie pobije. Zapewne powtórka skończy się jak z nową wersją Total Recall – kupa pieniędzy, doskonałe efekty i nikt go nawet nie zauważył.
    Nie wiem po co wchodzą filmowcy do tej samej wody – mało to niezrealizowanych tytułów? Metro, Fiasko, Niezwyciężony, Nakręcana Dziewczyna, Człowiek Plus, to by było coś. Gateway! A kolejne gigantyczne spaceopery do sfilmowania – „Formy Chaosu” i „broń Chaosu”, Sniegow, Bester – „Stars, my destiny”,

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *