Home Newsy Dlaczego Blade Runner 2049 nie okazał się sukcesem finansowym? Ridley Scott zwala winę na…

Dlaczego Blade Runner 2049 nie okazał się sukcesem finansowym? Ridley Scott zwala winę na…

Dlaczego Blade Runner 2049 nie okazał się sukcesem finansowym? Ridley Scott zwala winę na…

Dlaczego Blade Runner 2049 okazał się klapą finansową? Na to pytanie spróbował odpowiedzieć Ridley Scott, twórca pierwszej części oraz producent nowej.

Klapa finansowa

Przypomnijmy, że Blade Runner 2049 w pierwszym weekendzie wyświetlania okazał się totalną klapą w box office USA. Spodziewano się, że w ostatecznym rozrachunku ten wysokobudżetowy film nie tylko zwróci koszta produkcji, ale również przyniesie bardzo duży zysk. Tak się jednak nie stało – producenci nie są zbytnio zadowoleni z aktualnego stanu.

Ridley Scott o porażce filmu

O tym, dlaczego film nie okazał się sukcesem finansowym, próbował odpowiedzieć reżyser filmu, Denis Villeneuve. Teraz zaś wypowiedział się drugi ojciec produkcji, czyli Ridley Scott. W wywiadzie dla prestiżowego Vulture został zapytany o tę kwestię i konspiracyjnym szeptem rzucił:
„Muszę być ostrożny w tym, co powiem (…) To był cholernie za długi film. Pieprzyć to! Do tego większość scenariusza to moje pomysły.”

W dalszej części wywiadu twórca opowiada, że siadł wspólnie ze scenarzystami i w ostatecznym filmie znalazło się wiele jego pomysłów. A co ciekawe, w pierwotnej wersji Blade Runner 2049 miał być jeszcze dłuższy!

Jeden z najlepszych filmów SF ostatnich lat?

Blade Runner 2049 to wciąż jeden z najbardziej komentowanych filmów tego roku. A oprócz tego, ciągle zachwyca drobiazgowość i jego wykonanie. Niedawno prezentowaliśmy niesamowite efekty CGI, których na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać, oraz jak wykorzystano praktyczne efekty specjalne w zbudowaniu futurystycznego Los Angeles.

ZOBACZ TAKŻE: To było jedno z największych zaskoczeń Blade Runnera 2049. Jak nakręcili TĘ SCENĘ?