Home Newsy Dlaczego główna bohaterka tego filmu SF ma tak WIELKIE oczy?

Dlaczego główna bohaterka tego filmu SF ma tak WIELKIE oczy?

Dlaczego główna bohaterka tego filmu SF ma tak WIELKIE oczy?

Niedawno pojawił się pierwszy zwiastun filmu science fiction Alita: Battle Angel. Wielu widzom nie spodobała się główna bohaterka z przeraźliwie dużymi oczyma. Skomentował to reżyser filmu Robert Rodriguez.

Alita: Battle Angel to ekranizacja mangi pod tym samym tytułem, stąd też wielu fanów uznało, że to hołd dla japońskiego stylu. Czy jednak takie przedstawienie dobrze się prezentuje w filmie aktorskim? Pojawia się wiele mieszanych opinii. Odniósł się do nich twórca filmu.

James Cameron (producent filmu – przyp. red.) zawsze chciał stworzyć fotorealistyczną wersję mangowych oczu. A my naprawdę chcieliśmy uhonorować tę tradycję i przedstawić je obok ludzkiego bohatera. Musieliśmy znaleźć odpowiednią osobę, która potrafiła takimi oczyma przekazać emocje – to było kluczowe. Pochodzenie wyjaśnione jest w filmie, więc każdy zrozumie, czemu główna bohaterka wygląda w taki sposób. A przy okazji – oczy są zwierciadłem jej duszy, w którym dużo się dzieje! Zobaczycie, że sceny emocjonalne są dzięki temu naprawdę niezwykłe!”

Tak wygląda Alita w filmie:

Dlaczego Alita ma tak duże oczy
Fot. materiały prasoweDlaczego Alita ma tak duże oczy
Fot. materiały prasowe
Dlaczego Alita ma tak duże oczy
Fot. materiały prasowe

W główną bohaterkę wciela się Rosa Salazar, która znana jest z młodzieżowych produkcji science fiction takich jak Więzień labiryntu: Próby ognia czy też Zbuntowanej. Tak wygląda bez efektu wielkich oczu:

Dlaczego Alita ma tak duże oczy
Fot. materiały prasoweDlaczego Alita ma tak duże oczy
Fot. materiały prasowe
Dlaczego Alita ma tak duże oczy
Fot. materiały prasowe

O czym będzie film Alita: Battle Angel?

Porzucony cyborg-kobieta o imieniu Alita, zostaje znaleziony przez Ido na złomowisku Iron City. Gdy ta się budzi, nie wie kim jest, gdzie się znajduje, a co gorsza – wszystko jest dla niej zupełnie nowe. Ido chroni dziewczynę przed złem świata, zaś nowy przyjaciel Hugo proponuje w odzyskaniu wspomnień.

Kiedy premiera filmu?

Scenariusz do filmu napisał Robert Rodriguez wspólnie z Jamesem Cameronem. Ten drugi przez wiele lat przymierzał się do reżyserii, ale ostatecznie rozpoczął prace nad kolejnymi częściami Avatara. Całość oparta jest na mandze autorstwa Yukito Kishiro. Premiera filmu Alita: Battle Angel zaplanowana jest na 20 lipca 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda Superman po komputerowym usunięciu… wąsa. Ale karykatura!

Comment(2)

  1. Szczerze, sposób „wyjaśnienia” kwestii oczu głównej bohaterki jest bez sensu. Tak na prawdę nie ma wyjaśnienia. Jedynie retrospekcje i migawki przeszłości oraz to skąd jest Alita, pozwalają przypuszczać jak to może być.
    Z resztą, o ile sam film urzekł mnie w znacznym stopniu, a główną bohaterkę wprost sie pokochało (Rosa tchnęła prawdziwe życie w swoja postać). Emocje pomimo świadomości fikcji były tak realne. Jednakże źle poprowadzono film. Pozostawiając wiele pytań, niedomówień. Nastawiając widza na sequel, ale bez pewności, że powstanie. Uważam, że Alita zasłużyła na szczęśliwe zakończenie. Anioł upada, rodzi sie wojowniczka jest, ale jakim kosztem. Takie małe podsumowanko po 15 miesiącach od wpisu.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *