Home Newsy Dlaczego nie powstała 4. część Batmana w reżyserii Christophera Nolana?

Dlaczego nie powstała 4. część Batmana w reżyserii Christophera Nolana?

Dlaczego nie powstała 4. część Batmana w reżyserii Christophera Nolana?

Trylogia Mrocznego Rycerza cieszyła się dużą popularnością, jeszcze zanim świat ogarnął prawdziwy bum na produkcje superbohaterskie. Studio Warner Bros. zaplanowało nawet stworzenie czwartej części serii. Dlaczego ta nigdy nie powstała? Wszystko przez reżysera, Christophera Nolana. 

Batman. Początek, Mroczny Rycerz oraz Mroczny Rycerz powstaje były przełomem w historii kina superbohaterskiego. Christopher Nolan pokazał światu, że koncept samozwańczych stróżów prawa można przedstawić światu w sposób dorosły i poważny, bez zbędnego kiczu albo kosmicznego zagrożenia. Sam byłem w szoku, kiedy jako dzieciak wybrałem się do kina na drugą część serii. Joker był uosobieniem chaosu. Two-Face metaforą skorumpowanego systemu. Fabuła poruszała kwestie terroryzmu. Przez wiele lat Mroczny Rycerz był dla mnie niedoścignionym wzorem kina superbohaterskiego.

Christopher Nolan zakończył trylogię filmem Mroczny Rycerz powstaje. Po jego premierze twórcy wsominali o planowanym spin-offie, ten jednak nigdy nie powstał. Okazało się jednak, że studio Warner Bros. chciało zrealizować czwartą część serii. Jak dobrze wiemy, widowisko nigdy nie ujrzało światła dziennego. Dlaczego? Wszystko przez reżysera…

Dlaczego Mroczny Rycerz 4 nigdy nie powstał?

Kwestię czwartej odsłony Mrocznego Rycerza poruszył niedawno Christian Bale, wcielający się w Bruce’a Wayne / Batmana. Aktor promuje obecnie swój najnowszy film La Mans 66. W trakcie jednego z wywiadów opowiedział o współpracy z Nolanem. Reżyser i scenarzysta zakładał tylko produkcję Batmana. Początek. Kiedy film okazał się hitem, zapowiedział powstanie trylogii o herosie z Gotham City. Na tym jego praca nad adaptacją komiksów miała się zakończyć.

[Przedstawiciele Warner Bros.] przyszli do nas z pytaniem: Czy chcielibyście nakręcić czwartą część? Odpowiedziałem im: Nie. Całokształt musi odpowiadać Chrisowi. Reżyser zakładał, że przy pomyślnych wiatrach uda mu się zrealizować trylogię. Nie widział sensu kontynuowania tego w nieskończoność.

Mroczny Rycerz – zwiastun:

Batman – superbohater powraca

Christopher Nolan postąpił słusznie. Dzięki jego posunięciu trylogia Mrocznego Rycerza jest zgrabnym, koherentnym dziełem. Bez silenia się na kinowe uniwersum, jak później postąpił Warner Bros. we współpracy z Zackiem Snyderem.

Zakończenie serii na filmie Mroczny Rycerz powstaje nie znaczyło wcale, że Batman zniknął z dużych czy małych ekranów. Superbohater pojawił się w finale serialu Gotham, w animacjach LEGO (gdzie otrzymał nawet swój solowy tytuł) oraz w kinowym uniwersum DC. Wkrótce ujrzymy jego nową interpretację. Tym razem w herosa wcieli się Robert Pattinson. The Batman w reżyserii Matta Reevesa przedstawi tytułowego bohatera jako najlepszego detektywa na świecie. Twórca zapowiada widowisko w konwencji noir. Poznaliśmy już część obsady, w tym nową Catwoman.

The Batman trafi na ekrany kin 23 czerwca 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Mroczny Rycerz w czasach feudalnej Japonii! Daj się zaskoczyć zwiastunowi Batmana Ninja

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *