Home Newsy Dlaczego (nie)horror Dom w głębi lasu tak świetnie wyglądał? Dzięki tym efektom specjalnym

Dlaczego (nie)horror Dom w głębi lasu tak świetnie wyglądał? Dzięki tym efektom specjalnym

Dlaczego (nie)horror Dom w głębi lasu tak świetnie wyglądał? Dzięki tym efektom specjalnym

Dom w głębi lasu to czyste szaleństwo dla fanów horrorów, grozy, makabry oraz tych, którzy lubią niesamowite zwroty akcji. Film zachwyca nie tylko scenariuszem, ale również wykonaniem. Sprawdźcie niesamowite zdjęcia z planu.

Tekst i zdjęcia przeznaczone są dla tych co widzieli Dom w głębi lasu. Dla całej reszty – OGROMNE SPOILERY!

Dom w głębi lasu to jeden z najlepszych (nie)horrorów ostatnich lat. Łamanie konwencji, znakomity scenariusz pokazujący zasady filmowych horrorów od zupełnie innej strony – Joss Whedon, który stał za stworzeniem fabuły doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że film nie każdemu przypadnie do gustu, jednak fani popkultury czuli się tu jak ryba w wodzie. Smaczków i mrugnięć okiem jest tu co nie miara.

W pamięci w szczególności zapada sam niezwykle krwawy i efektowny finał, w którym dochodzi do uwolnienia potworów. Całość wygląda naprawdę dobrze – wszystko dzięki umiejętnego zastosowania efektów CGI z tymi staroszkolnymi. Dzięki stworzeniu kostiumów, wykorzystaniu ręcznie zrobionych kukiełek, odlewów i nie tylko, efekt końcowy powala. Wszystkie monstra, które oglądamy na sam koniec, zachwycają swoim wykonaniem. Po tych zdjęciach poniżej, będziecie wiedzieć dlaczego tak świetnie prezentowały się na ekranie.

Tak tworzono potwory z Domu w głębi lasu:
1Dom w głębi lasu - kulisy #1

Dom w głębi lasu - kulisy
Fot. io9


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *