Home Newsy Doktor Sen: film wygląda zupełnie jak Lśnienie. Nowy zwiastun to potwierdza!

Doktor Sen: film wygląda zupełnie jak Lśnienie. Nowy zwiastun to potwierdza!

Doktor Sen: film wygląda zupełnie jak Lśnienie. Nowy zwiastun to potwierdza!

Mike Flanagan wyreżyserował kontynuację Lśnienia. Doktor Sen garściami czerpie z kultowego horroru w reżyserii Stanleya Kubricka. Potwierdza to nowy zwiastun widowiska.

Stephen King należy do grona najczęściej ekranizowanych autorów prozy amerykańskiej. Niektóre z adaptacji jego książek można zaliczyć do murowanych klasyków. Skazani na Shawshank nie znika z pierwszego miejsca filmów wszech czasów na portalu Filmweb oraz IMDb. Równie znakomicie radzi sobie Zielona Mila oraz Lśnienie. Film w reżyserii Stanleya Kubricka otrzyma niebawem oficjalną kontynuację. Bohaterowie Doktora Sen będą zmagali się z demonami przeszłości oraz powrócą do hotelu Panorama.

Doktor Sen: fabuła

Danny, chłopczyk z Lśnienia, przez dziesięciolecia błąkał się po Ameryce. Próbował zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Po latach swoje miejsce odnajduje w małym miasteczku New Hampshire. Uczęszcza w nim na spotkania Anonimowych Alkoholików oraz rozpoczyna pracę w domu opieki. Wykorzystuje nadprzyrodzone umiejętności, niosąc ukojenie umierającym staruszkom. Staje się znany jako „Doktor Sen”.

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie.

Doktor Sen — zwiastun:

Doktor Sen: twórcy nawiązują do Lśnienia w reżyserii Stanleya Kubricka

Reżyser Doktora Sen pragnął, aby film możliwie jak najbardziej nawiązywał do ikonicznego horroru Stanleya Kubricka z 1980 roku. W tym celu sięgną po dokumentację Lśnienia oraz projekty scenografii planów zdjęciowych, znajdujące się w archiwach studia Warner Bros. Na ich podstawie stworzył wierną replikę hotelu Panorama, w którym doszło do tragicznych w skutkach wydarzeń.

Efekt pracy twórców możecie podziwiać w powyższym zwiastunie horroru Doktor Sen.

Doktor Sen: reżyseria

Film napisał i wyreżyserował Mike Flanagan. To jeden z najwybitniejszych twórców współczesnego kina grozy, w którego filmografii można odnaleźć takie tytuły, jak Oculus oraz Zanim się obudzę. Dodatkowo Flanagan sprawuje funkcję showrunnera, montażysty, reżysera i scenarzysty przy serialu Nawiedzony dom na wzgórzu oraz jego kontynuacji, The Haunting of Bly Manor. Tytuły powstają dla platformy streamingowej Netflix. Dla niej również Flanagan nakręcił pierwszą adaptację prozy Stephena Kinga, Grę Geralda.

Doktor Sen: obsada

  • Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Fallout) jako Rose Kapelusz,
  • Ewan McGregor (Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów) jako Danny Torrance,
  • Jacob Tremblay (Grzeczni chłopcy) — prawdopodobnie — jako mały Danny,
  • Bruce Greenwood (Gra Geralda) jako doktor John,
  • Zahn McClarnon (Bone Tomahawk) jako Papa Kruk,
  • Carel Struycken (Miasteczko Twin Peaks) jako dziadek Flick,
  • Emily Alyn Lind (Kiedy gasną światła) jako Snakebite Andi,
  • Catherine Parker (Nawiedzony dom na wzgórzu) jako Cicha Saley,
  • Chelsea Talmadge (Stranger Things) jako Deenie.

Doktor Sen: premiera

Film w reżyserii Mike’a Flanagana zadebiutuje na ekranach amerykańskich kin 30 października 2019 roku. Polska premiera odbędzie się 15 listopada tego samego roku.

ZOBACZ TAKŻE: To JEJ najbardziej przestraszył się Stephen King oglądając To. A jak wygląda naprawdę?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *