Home Newsy Dostał rolę życia! Jaka była jego reakcja na zagranie Thora? Tego się nie spodziewaliśmy

Dostał rolę życia! Jaka była jego reakcja na zagranie Thora? Tego się nie spodziewaliśmy

Dostał rolę życia! Jaka była jego reakcja na zagranie Thora? Tego się nie spodziewaliśmy

Dzisiaj mało kto potrafi sobie wyobrazić, żeby Thora w filmach Marvela odgrywał ktoś inny niż Chris Hemsworth. A jak ten zareagował, gdy otrzymał rolę swojego życia?

Zanim Chris Hemsworth stał się hollywoodzką gwiazdą i idolem nastolatek, wcześniej nie miał zbyt wielu rozpoznawalnych ról. Większość kojarzyła go ewentualnie z roli George’a Kirka z nowego Star Treka. Mogłoby się wydawać, że jeśli już starał się o rolę Thora – jednego z najbardziej charakterystycznych superbohaterów Marvela, to doskonale wiedział, z czym to się je.

Naiwniacy z nas

Jaka była reakcja aktora, gdy zadzwonił do niego manager, że otrzymał tę rolę? Cóż – jesteśmy nieco rozczarowani. Chris Hemsworth wspomina, że idąc ulicą w Vancouver, otrzymał telefon od swojego managera, że ma ofertę, by wcielić się w Thora. Ucieszył się, ale za chwilę dodał: „A co to właściwie jest?”. Gdy jego współpracownik wyjaśnił mu oraz dodał, że kontrakt opiewa na sześć filmów, aktor przyznał, że chciał odpuścić.

Castingi w Hollywood

Moglibyśmy zwalić na to, że jeszcze filmy Marvela nie cieszyły się tak dużą popularnością, ale z drugiej strony powstały już dwie świetne części Iron Mana, które zwiastowały boom na kolejne filmy z superbohaterami. Jednak to pokazuje też specyfikę Hollywood i tego, jak aktorzy podchodzą niekiedy do swoich ról.

Z drugiej strony dochodzi też do absurdalnych castingów. Mads Mikkelsen wyszedł z jednego z nich – wspomniał, że czuł się jak idiota.

ZOBACZ TAKŻE: Najbrutalniejsze filmy o superbohaterach