Home Newsy Drżyjcie! W 3. sezonie Stranger Things pojawi się nowe zagrożenie. Co nas czeka?

Drżyjcie! W 3. sezonie Stranger Things pojawi się nowe zagrożenie. Co nas czeka?

Drżyjcie! W 3. sezonie Stranger Things pojawi się nowe zagrożenie. Co nas czeka?

Choć serial cieszy się niesłabnącą popularnością, wiele osób uznało 2. sezon Stranger Things za dość wtórny w stosunku do pierwszych epizodów serii. Zdaniem twórców wszystko zmieni się w nadchodzących odcinkach!

Stranger Things trafiło na Netflixa w 2016 roku, z miejsca kradnąc serca widzów i krytyków. Odbiorcy pokochali franczyzę za znakomitą fabułę oraz bezpretensjonalny hołd popkulturze lat 80. XX wieku. Stylistyka kina nowej przygody spod znaku Stevena Spielberga igra tutaj z konwencją powieści Stephena Kinga, tworząc przepyszny kolaż grozy dla młodzieży i dorosłych.

Niestety, w 2. sezonie pojawiło się wiele wtórnych wątków – bohaterowie znów zaatakowani zostali przez potwory z innego wymiaru, których główną ofiarą po raz kolejny stał się Will. Czy nowe odcinki wniosą krztę innowacji do sprawdzonej formuły?

kadr z serialu Stranger Things
Fot . Netflix

Nastka – pogromca potworów

W pierwszym sezonie Stranger Things mieszkańcy Hawkins zaatakowani zostali przez Demogorgona (nazwy potworów zaczerpnięto z bestiariusza popkultury). Monstrum przybyło do amerykańskiego miasteczka za sprawą portalu między wymiarami, otwartego w pobliskim ośrodku badawczym. Ostatecznie, Demogorgona pokonała Nastka, używając mocy telekinezy.

W 2. sezonie dziewczynka znów musiała stawić czoła potworom – pomogli jej w tym pozostali bohaterowie serialu. Tym razem ich antagonistą stał się olbrzymi Łupieżca Umysłu, sprawujący piecze na Demo-Dogami. Choć zagrożenie zostało zwalczone, ostatnia scena sezonu wskazywała, że Łupieżca wciąż czyha na protagonistów franczyzy.

kadr z serialu Stranger Things
Fot. Netflix

O czym będzie 3. sezon Stranger Things?

Shawn Levy – producent wykonawczy serialu – podkreślił, że wspomniane zakończenie nie znajdzie swojego rozwinięcia w 3. sezonie Stranger Things. Twórca zapytany został, czy jedna z postaci poniesie konsekwencje walki z Łupieżcą Umysłów. Oto, co odpowiedział:

Można tak zakładać, jednak nie skończyłoby się to dobrze… Tym razem będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowym zagrożeniem.
Równocześnie Levy podkreślił, że Will nie będzie już ofiarą tajemniczego zła, przybyłego z czeluści obcego wymiaru:

Damy mu trochę odsapnąć. Nie będziemy igrać z życiem Willa trzeci sezon z rzędu. Naturalnie, chłopak zaangażuje się w ukazane wydarzenia – tym razem jednak nie wykreujemy z niesamowitego Noah Schnappa bezbronnej ofiary.

Data premiery 3. sezonu Stranger Things pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Jak miał się skończyć 1. sezon Stranger Things? Byłoby smutno…

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *