Home Newsy Dunkierka: zapomnijcie o brutalnych scenach w filmie wojennym Nolana

Dunkierka: zapomnijcie o brutalnych scenach w filmie wojennym Nolana

Dunkierka: zapomnijcie o brutalnych scenach w filmie wojennym Nolana

Nie możecie się doczekać Dunkierki – nowego filmu Christophera Nolana, którego akcja rozgrywać się będzie w trakcie II wojny światowej? Mamy dla Was niekoniecznie dobrą wiadomość…

Każdy film Christophera Nolana to duże wydarzenie. Tym razem twórca bierze na warsztat konwencję wojenną. Film przedstawi historię ewakuacji aliantów z francuskiego miasta Dunkierki, która odbyła się na początku II wojny światowej. Jednego jesteśmy pewni – o tym filmie będzie z pewnością głośno.

Liczyliśmy, że Dunkierka będzie filmem z kategorią wiekową R, dzięki czemu na ekranie zobaczymy bardziej naturalistyczne sceny wojenne rodem z Szeregowca Ryana czy też ostatniego głośnego filmu Mela Gibsona – Przełęczy ocalonych. Ostatecznie jednak obraz otrzymał kategorię wiekową PG-13.

Wiemy, że Christopher Nolan potrafi stworzyć mroczniejszy i cięższy film, który nie epatuje ostrymi scenami przemocy, a mimo tego wywołuje olbrzymie emocje (jak chociażby miało to miejsce w serii o Batmanie). Jednak tym razem jesteśmy nieco zaniepokojeni. Ciężko nam na tę chwilę wyobrazić sobie film wojenny, w którym nie uświadczymy chociażby kropli krwi. Realizacyjnie i montażowo zapewne będzie to wyglądać świetnie, ale czy brak kilku krwawszych momentów nie spowoduje, że trudniej nam będzie uwierzyć w przedstawioną historię?
Nie jesteśmy za gloryfikacją przemocy, jednak nasze zestawienie najlepszych filmowych bitew z II wojny światowej pokazuje, że przedstawienie pewnych momentów w mocny i obrazowy sposób jest potrzebne.

W obsadzie znajdują się Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Tom Hardy i Mark Rylance. Premiera filmu Dunkierka zaplanowana jest na 21 lipca 2017 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Tak powstawał Szeregowiec Ryan. Niesamowite kulisy na zdjęciach

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *