Home Newsy Dwie nieżyjące postacie powrócą w Avengers 4. O kogo chodzi?

Dwie nieżyjące postacie powrócą w Avengers 4. O kogo chodzi?

Dwie nieżyjące postacie powrócą w Avengers 4. O kogo chodzi?

Fabuła oraz tytuł Avengers 4 wciąż trzymane są w tajemnicy. Nie przeszkadza to aktorom uchylać w wywiadach rąbka tajemnicy produkcji. Niedawno dowiedzieliśmy się o dwóch nieżyjących postaciach, które powrócą w zbliżającej się kontynuacji Wojny bez granic.

Choć na superbohaterach kinowego uniwersum Marvela ciąży pewien status nietykalności, wiele postaci pobocznych zdążyło już oddać życie na przestrzeni 10 lat trwania serii. Najczęściej obrywa się mentorom herosów oraz osobom, na których najmocniej ciążą więzy krwi z nadludźmi. W Ragnaroku Thor musiał pożegnać swojego ojca, Odyna. Twórcy Strażników Galaktyki 2 nie oszczędzili Yondu. Podobnych przykładów jest więcej. Wydawało się, że niektóre postacie odeszły już permanentnie, jednak te powrócą w zbliżających się Avengers 4 (oczywiście, nie chodzi mi o bohaterów, którzy wyparowali wraz z pstryknięciem Rękawicą Nieskończoności przez Thanosa). Kogo ujrzymy znowu w zbliżającym się finale 3. fazy MCU?Avengers 4: powróci Crossbones

Najpierw do głosu doszedł Frank Grillo, wcielający się w postać Crossbonesa. Aktor wyjawił, że powróci w nadchodzącym Avengers 4, chociaż grany przez niego złoczyńca zginął w Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów. Czy superbohaterowie cofną się zatem w czasie, aby w ten sposób powstrzymać Thanosa przed eksterminacją połowy wszechświata? Twórcy raczej nie sięgną po tak prosty zabieg fabularny. Sądzę, że wzbudziłby on spore rozczarowanie w środowiskach fanowski, użyty zwłaszcza po zgrabnym scenariuszu Wojny bez granic. Grillo nie skomentował domniemanego motywu podróży w czasie. Wyznał natomiast, że pojawi się w scenach retrospekcji:

Crossbones pojawi się w kolejnym filmie o Avengers, jednak będą to sceny retrospekcji. Mogę mówić co tylko chcę, ponieważ nigdy więcej nie zagram w filmie Marvela… przecież mam 117 lat!

Przedstawiciele Marvel Studios nie odnieśli się do jego żartobliwych słów. Obsada Avengers 4 wciąż pozostaje nieznana.Avengers 4: powróci Starożytna

Kilka dni później Michael Grillo – producent wykonawczy Avengers 4 – ujawnił powrót innej nieżyjącej postaci. Krótki występ w filmie zaliczyła Tilda Swinton, wcielająca się w mistyczkę Starożytną. Bohaterka zadebiutowała w Doktorze Strange’u – tam też została pozbawiona życia. Twórca podkreśla, że postać nie będzie dominowała w fabule produkcji. Popularna aktorka gościła na planie wyłącznie przez jeden dzień. Pozostaje mieć nadzieję, że obok wspomnianych postaci pojawią się również superbohaterzy zabici przez Thanosa.

Szczegóły Avengers 4 stoją pod gigantycznym znakiem zapytania. Twórcy paranoicznie boją się wycieku wiadomości, związanych z fabułą produkcji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku 8. sezonu Gry o tron. Znaczący spoiler może zmniejszyć zainteresowanie widowni którymś ze wskazanych tytułów. Z drugiej strony miłośnicy MCU pragną dowiedzieć się więcej o widowisku. Tom Holland słynie z nadmiernego paplania jęzorem – może on w którymś wywiadzie rzuci nowe światło na szczegóły oczekiwanego filmu…?

Avengers 4 trafią na ekrany kin w kwietniu 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjski aktor ostro o Marvelu. Co mu się nie podobało na planie Thora?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *