Home Newsy El Camino: kontynuacja Breaking Bad wkrótce na Netflixie. Wszystko, co wiemy na temat filmu

El Camino: kontynuacja Breaking Bad wkrótce na Netflixie. Wszystko, co wiemy na temat filmu

El Camino: kontynuacja Breaking Bad wkrótce na Netflixie. Wszystko, co wiemy na temat filmu

Wkrótce dowiemy się, jaki los spotkał Jessego Pinkmana tuż po zakończeniu współpracy z Walterem Whitem. Film El Camino będzie oficjalną kontynuacją serialu Breaking Bad. Powróci 10 postaci znanych z telewizyjnego hitu. Netflix opublikował również nowe zdjęcia z oryginalnego filmu.

Twórcy postanowili odciąć kolejny kupon od popularnej franczyzy. Breaking Bad doczekał się już spin-offu, będącego równocześnie prequlem wydarzeń z serialu. Better Call Saul zyskało grono fanów, głównie za sprawą niesamowitej kreacji Boba Odenkirka w głównej roli. Serial nie miał jednak podbicia do oryginalnej serii, poświęconej losom nauczyciela chemii oraz producenta metaamfetaminy w jednej osobie.

W tym kontekście znacznie gorzej wypada pomysł na debiutujący wkrótce film El Camino. Fabuła odpowie na pytanie: jak potoczyły się losy Jessiego Pinkmana po finałowym odcinku Breaking Bad? Wątpię, aby ktokolwiek chciał poznać na nie odpowiedź.

El Camino — fabuła filmu z uniwersum Breaking Bad

Czy ktokolwiek z Was zastanawiał się nad losem Jessego po zakończeniu Breaking Bad? Takie myśli nachodziły zapewne każdego miłośnika serialu. Zwłaszcza, że postać nie pozostawiła widza obojętnego na swoje życie. Cudownie otwarte zakończenie finałowego odcinku pozwalało odbiorcom samemu dopowiedzieć dalsze przygody młodego pomocnika dilera oraz narkotykowego barona ze Stanów Zjednoczonych. Niestety, twórcy postanowili przedstawić własną, jedyną i kanoniczną wersję dalszego życia Jessego. Aura tajemnicy, związana z tym wątkiem, prysła jak bańka mydlana.

Dokładna fabuła El Camino pozostaje nieznana. Twórca franczyzy Vince Gilligan zdradził niedawno, że pomysł na historię zrodził się jeszcze w trakcie prac nad Breaking Bad. Reżyser i scenarzysta przez kolejne pięć lat nie dzielił się pomysłem z nikim ze swoich znajomych. Dopiero w 2018 roku opowiedział o krótkim metrażu, poświęconym Pinkmanowi. Oryginalnie film miał trwać zaledwie 5 minut. Z czasem okazało się, że historii wystarczy na zamknięty narracyjnie, pełnometrażowy film.

El Camino — pierwszy zwiastun:

El Camino — czy trzeba znać wydarzenia z serialu Breaking Bad?

Vince Gilligan podkreśla, że film powinien przypaść do gustu każdemu widzowi. Największą frajdę będą z niego czerpać miłośnicy serialu Breaking Bad. Aby w pełni zrozumieć wydarzenia z El Camino, należy wcześniej zobaczyć hit stacji AMC.

Co więcej: w filmie powróci 10 postaci znanych z oryginalnego serialu. Dotąd poznaliśmy tożsamości trzech z nich:

  • Jesse Pinkman (Aaron Paul),
  • Badger (Matt L. Jones),
  • Skinny Pete (Charles Baker).

Mamy również powody, aby przypuszczać, że w El Camino wystąpi Brian Cranston jako Walter White. Pozostałe nieoficjalne doniesienia wskazują na obecność innych postaci w filmie:

  • Mike (Jonathan Banks),
  • Todd (Jesse Plemons),
  • Ed (Robert Forster),
  • mama Jessego (Tess Harper),
  • Kenny (Kevin Rankin),
  • Jane (Krysten Ritter).

Część z nich może powracać w traumatycznych wspomnieniach i retrospekcjach głównego bohatera.

El Camino — pierwsze zdjęcie zza kulis filmu Netflixa:

El Camino: streszczenie Breaking Bad

El Camino zadebiutuje na platformie Netflix na początku października 2019 roku. Zostało mało czasu, aby nadrobić pięć sezonów Breaking Bad. W sumie serial liczy sześćdziesiąt dwa odcinki, trwające ok. 47 minut. Netflix wydał specjalny materiał wideo dla widzów, którzy nie będą mieli czasu zapoznać się z dotychczasowym losem Jessiego. Teledysk pomoże również odbiorcom, którzy zapoznali się z serialem w latach jego premiery i z biegiem czasu zapomnieli najważniejsze szczegóły fabuły.

El Camino — data premiery

El Camino zadebiutuje na platformie Netflix już 11 października 2019 roku. Później film trafi również do ramówki stacji AMC.

ZOBACZ TAKŻE: Co twórca Breaking Bad zmieniłby w serialu? Ależ perfekcjonista

 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *