Home Newsy Fani mogą spać spokojnie – Godzillę 2 zwieńczy epicki pojedynek pomiędzy…

Fani mogą spać spokojnie – Godzillę 2 zwieńczy epicki pojedynek pomiędzy…

Fani mogą spać spokojnie – Godzillę 2 zwieńczy epicki pojedynek pomiędzy…

Godzilla zbliża się na globalne ekrany kin. Dziś jeden z aktorów, O’Shea Jackson Jr., zdradził istotny detal, związany ze spektakularnym zakończeniem filmu.

Po sukcesie, jakim okazała się Godzilla z 2014 roku, wytwórnia Lionsgate zdecydowała się wykreować własne uniwersum, znane jako MonsterVerse. W jego skład wejdą filmy z udziałem japońskich potworów oraz King Kong. W marcu przyszłego roku na ekrany kin trafi Godzilla: King of the Monsters. W 2020 roku monstrum z Kraju Kwitnącej Wiśni spotka na swojej drodze gigantyczną małpę.

W pewnym momencie twórcy MonsterVerse planowali nawet spektakularny cross-over z franczyzą Pacific Rim – dziś przedsięwzięcie uważane jest za nieosiągalne.

godzilla, potwory, krol ghidorah, potwór, monstrum, rodan, monthra
Król Ghidorah / kadr z filmu Inwazja potworów (1965)

Wszystkie potwory Godzilli

Wiadomo, że w King of the Monsters pojawią się trzy potwory, którym Godzilla stawi czoła – Rodan, Mothra i Król Ghidorah. Z najnowszej wypowiedzi O’Shea’ego Jacksona Jr,. wynika, iż w finałowym pojedynku pojawią się wyłącznie dwa monstra. W jednym narożniku zasiądzie Godzilla, w drugim – Król Ghidorah. Szykuje się bitwa, której nie zapomnicie do końca życia, jak stwierdził sam aktor:

Jako fan Godzilli bardzo zdziwiłem się, że twórcy zdecydowali się umieścić w scenariuszu Króla Ghidoraha. To szwarccharakter serii – trójgłowy smok, strzelający z pyska błyskawicami. Stwierdziłem: skoro on występuje w filmie, ja też muszę to zrobić! W jednym tytule posiadamy zatem Mothrę, Rodana i Króla Ghidoraha. W ostatniej sekwencji Godzilla będzie walczyła z Ghidorahem –  tych scen nie zapomnicie jej do końca życia! Jako nerd próbuję każdego sposobu, aby dostać się do pokoju montażystów. Godzilla będzie filmem numer 1.! Człowieku, gdybyś widział sposób, w jaki to monstrum walczy z Ghidorahem…!
Wygląda na to, że twórcy postanowili wypełnić swoją produkcję spektakularnymi scenami akcji. Inaczej, niż miało to miejsce w Godzilli (2014), gdzie scenarzyści odwołali się bezpośrednio do konwencji japońskich hitów z lat 50. XX wieku, na pierwszy plan wysuwając społeczny aspekt produkcji.

godzilla, potwory, krol ghidorah, potwór, monstrum, rodan, monthra
kadr z filmu Godzilla (2014)

Przeszłość Króla Ghidoraha

Monstrum uważane jest za największego wroga Godzilli. Stwór po raz pierwszy pojawił się w filmie Ghidorah: Trójgłowy potwór w 1964 roku. Widowisko zawarło w sobie również Rodana oraz Monthrę (podobnie, jak ma to miejsce w przyszłorocznym King of the Monsters). Później Ghidorah stawał w szranki z Godzillą w licznych tytułach. Po raz ostatni pojawił się na dużym ekranie 17 lat temu, przy okazji filmu Godzilla, Mothra i król Gidorah atakują.

Komentarz Jacksona wskazuje, że tym razem Godzilla stanie sama przeciwko Ghidorahowi – wcześniej jednoczyła siły m.in. z Rodanem, aby odeprzeć atak trójgłowego smoka. Czy poradzi sobie? Tego dowiemy się już w marcu 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix wypuszcza bestię! Oto zwiastun Godzilli: Planet of the Monsters

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *