Home Newsy Fani wściekli za brak Venoma w zwiastunie. Niektórzy chcą zbojkotować film? Ostre komentarze

Fani wściekli za brak Venoma w zwiastunie. Niektórzy chcą zbojkotować film? Ostre komentarze

Fani wściekli za brak Venoma w zwiastunie. Niektórzy chcą zbojkotować film? Ostre komentarze

W zeszłym tygodniu w sieci zadebiutował oficjalny zwiastun Venoma – długo oczekiwanego widowiska, poświęconego ikonicznemu przeciwnikowi Spider-Mana. Wielu fanów jednak poczuła się bardzo zawiedziona i zapowiada bojkot filmu. 

Studio Sony startuje z własnym uniwersum superbohaterskim. Wytwórnia posiada prawa do Spider-Mana oraz postaci pojawiających się w komiksach o Człowieku-pająku. Niestety, Peter Parker przeniósł się na pewien czas do kinowego uniwersum Marvela. Wszechświat od Sony powstaje dalej, bez udziału kultowego herosa.

Obecnie wytwórnia zajęła się realizacją filmu o Venomie – mrocznym kosmicie, zagrażającym Ziemi. Kolejnym projektem studia jest Silver & Black, poświęcony kobiecym protagonistkom (Silver Sable oraz Black Cat).

Dlaczego fani chcą zbojkotować filmowego Venoma?

Miłośnicy komiksów Marvela poczuli się rozczarowani zwiastunem widowiska do tego stopnia, że w sieci pojawił się oficjalny bojkot widowiska. Na jego czele stanął użytkownik znany pod nickiem Deviant Art. Internauta wydał następujące oświadczenie:
Nie mam nic przeciwko Tobie, jeśli sam z własnej woli zdecydujesz się wybrać na Venoma. To nie jest atak skierowany w Twoją stronę – to wystąpienie przeciwko studiu Sony.

Powody, dla których będę bojkotował ten film:

  1. Studio Sony próbuje zgarnąć postacie z kinowego uniwersum Marvela, powiązane ze Spider-Manem. Jeśli Venom okaże się sukcesem, wytwórni łatwiej będzie odebrać MCU Człowieka-pająka. W alternatywnym rozwoju wydarzeń twórcy wykorzystają inną reinkarnację superbohatera, do której posiadają prawa. Mogą wydrzeć z uniwersum Marvela również J. Jonaha Jamesona oraz Gwen Stacey i / lub Mary Jane.
  2. Producentami widowiska zostali: Avi Arad i Amy Pascal. Pierwszy zasłynął ze zrujnowania Spider-Mana 3 i Niesamowitego Spider-Mana 2 przez zbytnie wtrącanie się do procesu realizacji filmów. Dodatkowo posiada irracjonalną obsesję na punkcie Venoma. Z drugiej strony Amy Pascal to szalona idiotka, odpowiedzialna za Ghostbusters. Pogromcy duchów z 2016 roku oraz nadchodzący film o Barbie, cechujący się zaostrzoną poprawnością polityczną.
  3. Od 2015 roku Tom Rothman zasiada na stanowisku prezesa działu ds. filmów studia Sony.  Wcześniej – do 2012 roku – sprawował tę posadę w wytwórni Fox. Tak, to on odpowiada za każdą fatalną decyzję, związaną z franczyzą X-Men od czasów Ostatniego bastionu. To on zakneblował Deadpoola (dosłownie – zaszycie mu ust było jego prywatnym żądaniem). To on nie zgadzał się na realizację autonomicznego filmu o Deadpoolu (tytuł nie mógł powstać, dopóki ten dupek nie odszedł ze sprawowanej posady). Aż w końcu, to on nie zgodził się, aby Sentinels pojawili się w X-Menach, ponieważ jego zdaniem żaden widz nie chciał oglądać olbrzymich robotów. Gdziekolwiek pojawia się Tom Rothman, tam widowisko popada w ruinę.
  4. Ponownie – mówimy o Sony! W pewnym momencie planowali spin-off, poświęcony przygodom cioci May! Pragną, aby Venom zapoczątkował nowe superbohaterskie uniwersum Spider-Mana, które obędzie się BEZ Spider-Mana! Twór autonomiczny względem MCU. Stopniowo będą starali się odzyskać Spider-Mana. Wydając KAŻDY pieniądz na ten film, WSPIERASZ ich działania.

Użytkownik w mało wyrafinowany sposób odnosi się do hollywoodzkich twórców, choć faktycznie ekipa filmowa, pracująca nad Venomem nie wygląda jak sztab zajmujący się szczególnie udanymi tytułami kina superbohaterskiego. Z drugiej strony Avi Arad wyprodukował również Iron Mana oraz Spider-Mana: Homecoming, a Tom Rothman zasiadał w studiu Fox w trakcie realizacji X-Men: Pierwszej klasy oraz Przeszłości, która nadejdzie.

Hejt w komentarzach po pierwszym zwiastunie

Tom Hardy w filmie Venom
Fot. materiały prasowe

Sieć zatrząsnęła się od natłoku negatywnych opinii względem zwiastuna Venoma. Najczęściej fani zarzucają brak Venoma w zapowiedzi widowiska, poświęconego jego postaci. Oto kilka ciekawszych komentarzy z twittera:

A jakie jest Wasze zdanie? Słuszny hejt czy przesada? Przypomnijmy, że Venom pojawi się w kinach 5 października 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Czy tak będzie wyglądać Venom? To by było COŚ!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *