Home Newsy Gdyby nie ON, nie byłoby Gwiezdnych wojen. Przepiękne ilustracje

Gdyby nie ON, nie byłoby Gwiezdnych wojen. Przepiękne ilustracje

Gdyby nie ON, nie byłoby Gwiezdnych wojen. Przepiękne ilustracje

Zanim George Lucas stworzył Gwiezdne wojny, miał bardzo duży problem, by producenci ze studia 20th Century Fox zrozumieli o co mu chodzi. Reżyserowi pomógł artysta Ralph McQuarrie, który przelał myśli Lucasa na papier w formie przepięknych ilustracji.

George Lucas miał problem z przekazaniem swojej wizji i tego, jak Gwiezdne wojny mają dokładnie wyglądać. W latach 70. dla wielu osób jego pomysł był zupełnie niezrozumiały, a sam reżyser starał się przekazać swoje myśli głównie przez gestykulację. Dopiero zatrudnienie Ralpha McQuarrie spowodowało, że fantastyczny świat ożył. Niektóre poniższe ilustracje przedstawiają między innymi takie postacie jak R2-D2 czy C-3P0, ale w nieco innej formie. Dopiero potem udało się z tego stworzyć na planie, to co znamy doskonale dzisiaj.

Więcej takich ciekawostek znajdziecie w znakomitej biografii George’a Lucasa – sama książka jest zdecydowanie warta polecenia. Artysta, który przez lata pracował z Lucasem, zmarł 3 marca w 2012 roku.

Jedno jest pewne – Ralph McQuarrie w olbrzymi sposób przyczynił się do tego, jak ostatecznie wyglądały Gwiezdne wojny. Można zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie on, moglibyśmy nie zobaczyć Star Wars.1Ralph McQuarrie - Star Wars #1

Gdyby nie ON, nie byłoby Gwiezdnych wojen. Przepiękne ilustracje Gdyby nie ON, nie byłoby Gwiezdnych wojen. Przepiękne ilustracje Gdyby nie ON, nie byłoby Gwiezdnych wojen. Przepiękne ilustracje Gdyby nie ON, nie byłoby Gwiezdnych wojen. Przepiękne ilustracje Gdyby nie ON, nie byłoby Gwiezdnych wojen. Przepiękne ilustracje