Home Newsy GENIALNA petycja fanów Czarnej Pantery! Podpiszecie się?

GENIALNA petycja fanów Czarnej Pantery! Podpiszecie się?

GENIALNA petycja fanów Czarnej Pantery! Podpiszecie się?

Czarna Pantera okazała się gigantycznym hitem kinowego uniwersum Marvela! Wielokrotnie dało usłyszeć się opinię, że najlepszym aspektem filmu było wykreowanie królestwa Wakandy. Fani przygotowali nawet ciekawą petycję, skierowaną w stronę twórców MCU!

Czarna Pantera nie schodzi z ust widzów na całym świecie pomimo dwóch tygodni od czasu premiery. W tym czasie koncern Walta Disneya zdążył nawet przekazać 1 mln $ dochodów z filmu na charytatywną organizację Boys & Girls Club of America. Fundusz przeznaczony zostanie dla miast w całych Stanach w celu realizacji zajęć, pozwalających młodym ludziom lepiej zgłębić tajniki nauki i techniki.

Piosenka o mojej Wakandzie

Fani i krytycy zachwalali Czarną Panterę na całym świecie, zwracając uwagę na wiele aspektów widowiska – najczęściej wymienianym motywem było przepiękne królestwo Wakandy. Lokacja łączyła w sobie motywy futurystyczne z plemienną estetyką afrykańskich plemion. Jak pisał Kornel Nocoń w recenzji na naszym portalu:

Wakanda to wizualny fetysz dla oka i duszy. Architektura i kostiumy, technika i natura – twórcy sięgają po oczywistą technologię CGI, by w równie umiejętny sposób wpleść praktyczne efekty specjalne. Świat łączy w sobie motywy kultury afrykańskiej. Ponad wszystkim królują jednak świetne stroje – zarówno młodzieżowy outfit Shuri, zmieniający się wraz z każdą następną sceną, jak i rdzenne kostiumy wakandyjskich wojowników. Żaden film już dawno nie mógł pochwalić się tak zmyślną paletą szat, wzorów i materiałów.

Nic dziwnego, że petycja fanów dotyczyła własnie Wakandy. Miłośnicy pragną, by Disney zrealizował serialowy spin-off, poświęcony afrykańskiemu królestwu.

Wakanda
Fot. materiały prasowe

Petycja

Niedługo koncern Walta Disneya uruchomi własną platformę streamingową. Twórcy zapowiedzieli, że znajdzie się na niej aktorski serial, osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Niewykluczone, że w celu promocji platformy, zrealizowany zostanie inny cykl, poświęcony wszechświatowi Mutantów.

Autor petycji, Eric Hamilton, stwierdził, że dobrym pomysłem byłoby zachęcenie wytwórni do realizacji serialu, którego akcja osadzona zostanie w królestwie Wakandy. Pomysł brzmi ciekawie – wraz z premierą Czarnej Pantery w MCU znalazło się wiele nowych, intrygujących postaci.

Co powiecie na serial o Wakandzie, którego protagonistką będzie znakomita Shuri? Pomysł wcale nie brzmi irracjonalnie. Twórcy z kinowego uniwersum Marvela zapowiedzieli, że kolejne tytuły serii w znacznej mierze skupią się na kobiecych postaciach. Czyżby omawiana produkcja mogła dojść do skutku? Z drugiej strony wciąż nie wiadomo, co spotka Wakandę w Avengers: Wojna bez granic. Zwiastuny wskazywały, że batalia superbohaterów przeciwko potężnemu Thanosowi odbędzie się również na terenie afrykańskiego królestwa.

Petycję znajdziecie, klikając w następujący link: PETYCJA.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *