Home Newsy Genialny pomysł Netflixa. Star Trek: Discovery można obejrzeć po… klingońsku!

Genialny pomysł Netflixa. Star Trek: Discovery można obejrzeć po… klingońsku!

Genialny pomysł Netflixa. Star Trek: Discovery można obejrzeć po… klingońsku!

Dzisiaj premiera serialu Star Trek: Discovery na platformie Netflix. I czegoś takiego jeszcze chyba nie widzieliśmy. Premierowe dwa odcinki można oglądać z napisami w języku klingońskim!

Netflix poprowadził całą kampanię serialu Star Trek: Discovery wręcz wzorcowo. Wpierw udało mu się wykupić już jakiś czas temu dostęp do WSZYSTKICH serii Star Trek. Czyli fani mogli oglądać ulubione odcinki z serii Star Trek: Następne pokolenie, Star Trek: Enterprise czy też Star Trek: Voyager.

Następnie, na krótko przed premierą Netflix zbadał, które odcinki były najpopularniejsze, dzięki czemu otrzymaliśmy wręcz „star trekowy dream team”. Ci, którzy nie byli zorientowani, mogli to uznać za swoisty przewodnik po kultowej serii.

Ale to nie koniec – marketingowcy stworzyli zabawny materiał wideo, w którym Klingon tłumaczy w swoim ojczystym języku, jak korzystać z Netflixa. Myśleliśmy, że to ciekawostka i drobny ukłon w stronę fanów, ale to był dopiero przedsmak do dania głównego.

Dzisiaj premierą mają dwa odcinki serialu Star Trek: Discovery i okazało się, że oprócz napisów polskich, niemieckich czy angielskich, dostępne są również klingońskie! Wrzuciliśmy o tym informację na naszym fanpage’u i jak widać – doceniamy to nie tylko my. Ba – nawet jeden z naszych fanów pokusił się o stwierdzenie, że mogli dać lektora… 🙂
A na dokładkę, kilka zrzutów z ekranu pokazujące jak to wygląda w praktyce. Prawda, że genialny pomysł?

Star Trek po klingońsku
Fot. Netflix
Star Trek po klingońsku
Fot. NetflixStar Trek po klingońsku
Fot. Netflix
Star Trek po klingońsku
Fot. Netflix

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *