Home Newsy Ghoul – indyjski horror na Netflix. Za sterami twórcy Naznaczonego i Uciekaj!

Ghoul – indyjski horror na Netflix. Za sterami twórcy Naznaczonego i Uciekaj!

Ghoul – indyjski horror na Netflix. Za sterami twórcy Naznaczonego i Uciekaj!

Kolejna oryginalna produkcja trafi na platformę Netflix. Tym razem padło na indyjski horror, realizowany we współpracy z twórcami Naznaczonego, Uciekaj! oraz Śmierć nadejdzie dziś.

Po kilku jałowych latach dla globalnego przemysłu kina grozy przyszedł czas na odsapnięcie. Rok 2017 zaskoczył fanów horrorów znakomitym To na podstawie prozy Stephena Kinga oraz Uciekaj! – satyrycznym komentarzem podejmującym istotne kwestie na tle ksenofobii i rasizmu. Nie można zapominać o udanej wariacji nad nurtem slasherów (Śmierć nadejdzie dziś) oraz intrygującym To przychodzi o zmroku. Rok 2018 wygląda jeszcze lepiej – na ekrany kin trafiło m.in. traumatyczne Dziedzictwo. Hereditary oraz równie wyborne Ciche miejsce, a w zapowiedzi znajduje się m.in. reboot Halloween. Netflix podąża za trendem, a jego kolejnym projektem będzie indyjski horror Ghoul.

O ile produkcje Sci-Fi trafiają na Netflixie jak przysłowiowa kula w płot, tak kino grozy stoi na zadowalająco wysokim poziomie. Jasne, na każdą udaną Grę Geralda czy 1922 przypadnie jeden Requiem, jednak oryginalne horrory z platformy streamingowej wzbijają się wysoko ponad konkurencję. Do trwożącego grona filmów i seriali spod ciemnej gwiazdy już wkrótce dołączy oryginalna miniseria z Indii.

Ghoul – o czym będzie indyjski horror?

Ghoul skupi się na odseparowanej bazie wojskowej, w której przetrzymywany jest grupa więźniów. Nie wszyscy chcą współpracować z żołnierzami – jeden z nich postanawia wprowadzić chaos w placówce i rzuca światło dzienne na najmroczniejsze tajemnice bazy. Główną bohaterką jest nadgorliwa żołnierka, która zmierzy się nie tylko z potworem, ale również mroczną tajemnicą spowijającą placówkę wojskową. Mam nadzieję, że produkcji będzie bliżej do kultowego Coś, niż do klasycznej historii o duchach i upiorach, jakich nazbierało się wiele od czasów premiery Klątwy i The Ring: Krąg.Nowy horror Netflixa od specjalistów w tym gatunku

Najważniejsze, że horror powstaje we współpracy z Blumhouse Productions – najdoskonalszym studiem realizującym amerykańskie kino grozy. Wytwórnia odpowiada za realizację m.in. The Green Inferno, The Belko Experiment, Wizyty, Śmierć nadejdzie dziś oraz za popularne franczyzy Nocy Oczyszczenia, Paranormal Activity, Naznaczonego i Sinistera. Czy potrzeba lepszej rekomendacji Ghoula?

Ghoul – zwiastun i plakat:

 

Ghoul Netflix

Ghoul trafi na platformę streamingową 24 sierpnia 2018 roku, licząc zaledwie 3 odcinki.

ZOBACZ TAKŻE: Zygmunt Freud bohaterem nowego serialu kryminalnego na Netflix