Home Newsy Gra o tron: gdzie rozegra się finałowa bitwa? Plus pierwsze oficjalne zdjęcie

Gra o tron: gdzie rozegra się finałowa bitwa? Plus pierwsze oficjalne zdjęcie

Gra o tron: gdzie rozegra się finałowa bitwa? Plus pierwsze oficjalne zdjęcie

Niedawno dowiedzieliśmy się, gdzie może rozegrać się finałowa bitwa w 8. sezonie Gry o tron. Dodatkowo twórcy opublikowali pierwsze oficjalne zdjęcie z nadchodzących odcinków serialu. Ziemie Starków zapłoną ogniem.

Twórcy dokładnie chowali wszystkie szczegóły 8. sezonu Gry o tron – fani na każdym kroku starali się je odkryć. Pojedynek zrobił się znacznie trudniejszy ostatnimi czasy, gdy w trakcie wywiadów aktorzy oraz ekipa techniczna zaczęli zdradzać coraz więcej informacji związanych z finałem serialu. Sophie Turner i Maisie Williams wyznały, że pomiędzy zdjęciami lubiły zapalić sobie trawkę. Wcześniej, pierwsza z aktorek zdradziła fanom, iż w finalne Gry o tron dojdzie do unii zwaśnionych ze sobą rodów. Iain Glen zasugerował, że grany przez niego Jorah Mormont może przeżyć nadchodzące wydarzenia. Z drugiej strony niekoniecznie tyle szczęścia może mieć Tyrion Lannister. Swoje trzy grosze dorzucił nawet spec od efektów specjalnych. Z jego słów wynika, że w 8. sezonie powróci wilkor Jona Snowa. Dotąd jeszcze nikt nie podjął się kwestii, gdzie rozegra się finałowa bitwa. Czyżby twórca serialu zdradził odpowiedź?

Gra o tron: pierwsze oficjalne zdjęcie z 8. sezonu serialu HBO

Magazyn „Entertainment Weekly” opublikował materiał poświęcony serialowi Gra o tron. Na jego okładce znalazło się ciekawe zdjęcie. Oto Jon Snow obejmuje matkę smoków, Daenerys Targaryen. Nie wydaje się, by twórcy w tak prosty sposób zdradzili jeden z głównych wątków nadchodzącego sezonu. Dlaczego zatem wybrali właśnie taką fotografię jako pierwszy materiał z nowych – długo wyczekiwanych – odcinków? Z drugiej strony okładka wydaje się potwierdzać słowa Sophie Turner o unii zwaśnionych ze sobą rodów:

Gra o tron: finałowa bitwa rozegra się na ziemiach Starków

Artykuł zamieszczony w „EW” niemal jednoznacznie wskazywał, że finałowa bitwa o Westeros rozegra się w grodzie Starków. W sieci można odnaleźć zdjęcia z planu, rejestrujące pożar Królewskiej Przystani. Podobny los miał spotkać Winterfell, jednak materiały uwieczniające tę katastrofę momentalnie zostały usunięte. Twórcy dbają, by żaden fabularny szczegół nie został zbyt szybko ujawniony. Showrunner serialu, David Benioff, zapowiedział, że finałowa bitwa zostanie ukazana z kilku perspektyw. Wszystkie rody zjednoczą się, by wspólnie stawić czoła większemu niebezpieczeństwu:

Ta bitwa będzie zawierała ostatni, desperacki zryw ludzkości przeciw Nocnemu Królowi i jego armii Białych Wędrowców. Budowaliśmy to od samego początku serialu – to walka żywych przeciwko umarłym.

Bitwa o Winterfell została nakręcona w okolicach kwietnia 2018 roku. Zdjęcia trwały 55 nocy. Podobno drugie tyle aktorzy spędzili w studiu na greenscreenie, kręcąc sceny batalistyczne z północy Westeros. Jak zapowiedział Piter Dinklage, wcielający się w Tyriona Lannistera:

[Walka] jest brutalna. Sprawia, że Bitwa Bękartów wydaje się przy niej parkiem rozrywki.
Gra o tron: wszystko, co wiemy o 8. sezonie

Zdjęcia do ostatniego sezonu Gry o tron trwały 10 miesięcy. Ostatecznie ujrzymy 6 odcinków serialu liczących pełnometrażową długość. Stacja HBO nie zdradziła jeszcze dokładnej daty premiery produkcji. Prawdopodobnie możemy jej się spodziewać w pierwszej połowie 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najgorsza scena z Gry o tron to…