Home Newsy Gra o tron 8. sezon: jak Arya zabiła Nocnego Króla? Scena wyjaśniona

Gra o tron 8. sezon: jak Arya zabiła Nocnego Króla? Scena wyjaśniona

Gra o tron 8. sezon: jak Arya zabiła Nocnego Króla? Scena wyjaśniona

8. sezon serialu Gra o tron rozczarował fanów. Wielu zarzuca mu liczne dziury fabularne. Taką bez wątpienia był wątek Aryi Stark w trakcie bitwy o Winterfell. W jaki sposób wojowniczka znalazła się za plecami Nocnego Króla? Twórcy ujawnili fragment scenariusza.

Niedociągnięcia finałowego sezonu Gry o tron można wymieniać godzinami. Fani stworzyli nawet specjalną petycję, która miała na celu sprowokować twórców do napisania 8. sezonu po raz kolejny, zupełnie od nowa. Oczywiście, nic takiego się nie zdarzy, zaś widzowie z goryczą będą musieli wspominać zakończenia wielu kluczowych wątków. Dlaczego Daenerys Targaryen znienacka przeobraziła się w Szaloną Królową? Jak Dothrakowie znaleźli się w 5. odcinku, skoro wydawało się, że wcześniej zostali zabici przez Białych Wędrowców? Wiele pytań bez odpowiedzi dotyczy również bitwy o Winterfell.

Gra o tron 8. sezon: jak Arya zabiła Nocnego Króla?

Nadejście Białych Wędrowców było zapowiadane od pierwszych minut Gry o tron. Tym większe oczekiwania wobec wątku posiadali widzowie na całym świecie. Niestety, twórcy uśmiercili Nocnego Króla gwałtownym deus ex machina. W trakcie krwawej bitwy Arya w niewyjaśniony sposób znajduje się za plecami dowódcy Białych Wędrowców. Następnie wbija mu sztylet w serce, „kasując” tym samym całą armię mroźnego władcy.

Widzom opadły szczęki. W jaki sposób dziewczyna zdołała przedrzeć się przed zastępy wroga? Z jakiego miejsca wybiła się, dokonując – osławionego przez memy – skoku? Film dokumentalny Gra o tron: Ostatnia warta zdołał odpowiedzieć tylko na ostatnie pytanie:

W ciemnościach widać sylwetkę, która pędzi w stronę Nocnego Króla – to Arya. Dziewczyna wybija się na stosie martwych ciał, skacze na wroga i wbija mu sztylet w zbroję. Nocny Król się rozpada – tak w scenariuszu brzmiała scena zabicia władcy Białych Wędrowców.

Gra o tron: co dalej? Będzie spin-off

Najwyraźniej twórcy wciąż nie potrafią wyjaśnić, w jaki sposób Arya znalazła się za plecami Nocnego Króla. W trakcie produkcji 8. sezonu zniknął również „stos martwych ciał” – zdjęcia zza kulis pokazują, że w trakcie wykonywania kaskaderskiego manewru aktorka posiadała tylko specjalną odskocznię.

Gra o tron zakończyła się wraz z finałem 8. sezonu. Obecnie stacja HBO pracuje nad spin-offem serialu. Jego akcja osadzona zostanie tysiące lat przed znanymi nam wydarzeniami. Twórcy ujawnią przerażające sekrety z historii Westeros, pochodzenie Białych Wędrowców, tajemnice Wschodu i legendy Starków. Główną rolę zagra Naomi Watts. Tytuł oraz data premiery spin-offu Gry o tron pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron: dlaczego fani krytykują 8. sezon? Stephen King zna odpowiedź

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *