Home Newsy Gra o tron 8. sezon: pierwszy odcinek bez kluczowego bohatera

Gra o tron 8. sezon: pierwszy odcinek bez kluczowego bohatera

Gra o tron 8. sezon: pierwszy odcinek bez kluczowego bohatera

Szczegóły fabuły 8. sezonu Gry o tron trzymane są pod kluczem. Nie mamy pewności, co wydarzy się w pierwszym odcinku finałowego sezonu, aczkolwiek HBO podsuwa coraz więcej tropów…

Wyczekiwany, finałowy sezon Gry o tron zadebiutuje już 15 kwietnia 2019 roku na HBO i HBO GO. W związku z tym, w sieci pojawia się coraz więcej informacji dotyczących fabuły nowych epizodów. Wiemy, że promocyjny materiał wideo nie składał się ze scen serialu. Dopiero niedawno opublikowano pierwsze oficjalne fotosy Gry o tron. Twórcy nie dają jasnych odpowiedzi na temat fabuły, mimo to fani są w stanie wyciągnąć wnioski z najmniejszych detali kampanii marketingowych albo z obsady poszczególnych odcinków. Na oficjalnej stronie HBO opublikowano pełną listę aktorów, występujących w pierwszym epizodzie nadchodzącego sezonu. Zabrakło tylko jednej kluczowej postaci. Co to oznacza?

Gra o tron 8. sezon: obsada pierwszego odcinka

Pierwszy odcinek 8. sezonu przedstawi niemal wszystkich bohaterów, którym udało się przeżyć burzliwe boje oraz rodzinne intrygi na fantastycznych dworach Westeros. Nie było to łatwe. Gra o tron słynie z uśmiercania postaci w najmniej oczekiwanych momentach, czego na własnej skórze (szyi) przekonał się m.in. Ned Stark. W zbliżającym się odcinku zobaczymy: Petera Dinklage’a (Tyrion), Emilię Clarke (Daenerys), Nikolaja Costera-Waldau (Jaime), Kita Haringtona (Jon Snow), Liama Cunninghama (Ser Davos), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Tobiasa Menziesa (Edmure Tully), Lino Facioliego (Robin Arryn), Kristofera Hivju (Tormund Giantsbane) i Richarda Dormera (Beric Dondarrion). Kogo zabrakło zatem w pierwszym odcinku finałowego sezonu?

Gra o tron: gdzie zniknął dowódca Białych Wędrowców?

Miłośnicy momentalnie zauważyli, że w obsadzie nie został wymieniony Vladimír Furdík, wcielający się w Mrocznego Króla. Oznacza to prawdopodobnie, że fabuła nie rozegra się bezpośrednio po wydarzeniach z 7. sezonu. Przypomnę, że tamta seria kończyła się zburzeniem Muru przez Białych Wędrowców oraz rozpoczęciem szturmu na Siedem Królestw. Pod znakiem zapytania stoi zatem kwestia, czy twórcy zdecydowali się na przeskok w czasie, aby w szerszej skali przedstawić dywersyjne działanie najeźdźców z północy. Z drugiej strony możliwe, że Biali Wędrowcy powrócą dopiero w późniejszej części 8. sezonu.

Gra o tron 8. sezon – zwiastun:

Gra o tron 8. sezon: długość pierwszego odcinka

HBO od dłuższego czasu zapowiadało, że finałowy sezon Gry o tron będzie się składał z sześciu odcinków, liczących pełnometrażową długość (choć żaden z nich nie miał przekroczyć 90 minut). Na tym tle pierwszy epizod wydaje się zaledwie preludium przed zaangażowanymi działaniami zbrojnymi. Będzie trwał „zaledwie” 60 minut. Z pewnością tyle wystarczy, aby z życiem pożegnał się któryś z bohaterów serialu.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron: gwiazda produkcji zdradziła, kto przeżyje 8. sezon serialu

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *