Home Newsy Gra o tron: gwiazda produkcji zdradziła, kto przeżyje 8. sezon serialu?

Gra o tron: gwiazda produkcji zdradziła, kto przeżyje 8. sezon serialu?

Gra o tron: gwiazda produkcji zdradziła, kto przeżyje 8. sezon serialu?

Coraz mniej czasu dzieli nas od premiery 8. sezonu Gry o tron. Twórcy serialu popadają niekiedy w absurd, paranoicznie bojąc się wycieku do sieci jakichkolwiek informacji związanych z fabułą. Z drugiej strony aktorzy często zapominają ugryźć się w język. Tak było i tym razem. Kto przeżyje w 8. sezonie Gry o tron?

Miłośnicy Gry o tron się niecierpliwią. Jeszcze nigdy wcześniej nie musieli czekać tak długo na kolejny sezon serialu. Zwłaszcza, że tym razem stawka jest bardzo wygórowana. Ósmy sezon zakończy emisję najpopularniejszego serialu w historii kina. Co za tym idzie, widzowie w końcu dowiedzą się, kto wygra tytułowy wyścig. Do sieci cyklicznie wyciekają materiały z planu produkcji, chociaż stacja HBO paranoicznie obawia podobnych spoilerów. Nie ma się co dziwić, wcześniej w internecie odnaleźć można było całe odcinki serialu, zanim te zadebiutowały legalną drogą w telewizji. Teraz twórcy wprowadzili nawet samozniszczalne scenariusze, co znacznie utrudniło pracę aktorom. Z drugiej strony wiele mówiło się o nagraniu kilku alternatywnych zakończeniu serialu. Niedawno Maisie Williams (serialowa Arya) zaprzeczyła tym pogłoskom.

Kto przeżyje 8. sezon Gry o tron?

Wywiady z aktorami często bywają zmorą twórców poszczególnych filmów oraz seriali. Warto wspomnieć wypowiedzi Toma Hollanda, którego cenzorem w okresie promocji Avengers 3 został Benedict Cumberbatch. Na szczęście młody aktor posiada zdrowy dystans do siebie – swoją wadę wyśmiał, zapowiadając tytuł kontynuacji Spider-Mana: Homecoming. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Gry o tron. Fani z niecierpliwością oczekują kolejnych nowin z planu. W trakcie wywiadów aktorzy oraz ekipa techniczna stale pytani są o fabułę nowych epizodów. W ten sposób dowiedzieliśmy się m.in. od Sophie Turner (Sansa Stark), że w nowych odcinkach nastąpi unia wszystkich zwaśnionych dotąd rodów. Swoje trzy grosze dorzucił również spec od efektów specjalnych. Z jego słów wynika, że w 8. sezonie powróci wilkor Jona Snowa.

Tym razem długim jęzorem może pochwalić się Iain Glen, wcielający się w serialu w postać Joraha Mormonta. Wcześniej wychwalał on zakończenie produkcji, zarówno z perspektywy fana, jak i członka obsady. W trakcie ostatniego wywiadu aktor zdradził nieco więcej informacji… Dziennikarze Express.co.uk zapytali go, za co jest najbardziej wdzięczny po tylu latach spędzonych na planie Gry o tron. Iain Glen odpowiedział krótko i niezwykle szczerze:

Jestem wdzięczny, że znalazłem się w grupie szczęściarzy, którzy przetrwali.Gra o tron – 8. sezon: co już wiemy?

Odpowiedź jest na tyle niedopowiedziana, że można odczytywać ją na kilka możliwych sposobów. Aktorowi mogło chodzi o przetrwanie aż do ósmego sezonu. Gra o tron słynie z systematycznej eksterminacji pierwszo- i drugoplanowych postaci (nie wspominając o krwawej rzezi wśród bohaterów pobocznych). W tej perspektywie Jorah Mormonta posiadał naprawdę dużo szczęścia… Z drugiej strony kompan Daenerys Targaryen faktycznie może przetrwać nawet burzliwe wydarzenia zbliżających się odcinków.

Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron?

Szczegóły fabuły finałowego sezonu Gry o tron nie są jeszcze znane. Podobnie sprawa wygląda z dokładną datą premiery. Serial zadebiutuje w pierwszej połowie 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Gra o tron to serial porno? Aktorka broni sceny erotyczne

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *