Home Newsy Gra o tron 8. sezon: wyciekł scenariusz pierwszego odcinka. Uwaga, spoilery!

Gra o tron 8. sezon: wyciekł scenariusz pierwszego odcinka. Uwaga, spoilery!

Gra o tron 8. sezon: wyciekł scenariusz pierwszego odcinka. Uwaga, spoilery!

Twórcom finałowego sezonu Gry o tron przez długi czas udawało się utrzymać fabułę w tajemnicy. Trzy tygodnie przed premierą pierwszego odcinka wyciekł jego opis. Kwestią sporną pozostaje, czy jest on prawdziwy.

Przedstawiciele HBO sprytnie nakręcili kampanię marketingową zbliżającego się finału Gry o tron. Postanowili, że nie powiedzą o jego fabule zupełnie nic. W zamian zbudowali wokół serialu legendę, związaną z kilkoma alternatywnymi zakończeniami. Podobno nawet aktorzy nie wiedzieli, kto w ostatnim odcinku zasiądzie na Żelaznym Tronie. Do tego doszła irracjonalna pogłoska o samozniszczalnych scenariuszach. Z czasem osoby goszczące na planie filmowym zaczęły zdradzać drugorzędne informacje w wywiadach oraz na spotkaniach z fanami. Sophie Turner przyznała, że sceny z pierwszego spotu nie znajdą się w fabule serialu. Z jej słów wynika również, iż w 8. sezonie dojdzie do unii wszystkich zwaśnionych ze sobą rodów.

Gra o tron: fabuła pierwszego odcinka 8. sezonu

Niedawno w serwisie Reddit pojawiło się streszczenie pierwszego odcinka finałowego sezonu. Użytkownik Hang the DJ2 powołał się na wideo hiszpańskiego youtubera Frikidoctora i przetłumaczył jego słowa. Kwestią sporną pozostaje, na ile źródło może chwalić się rzetelnością. Dalszą część tekstu czytacie na własną odpowiedzialność – SPOILERY!

Pierwszy odcinek ósmego sezonu Gry o tron rozpocznie się przybyciem armii Daenerys do Winterfell. Na miejscu przywitają ich wszyscy żyjący Starkowie oraz Sam. To pierwszy moment, kiedy ród z Winterfell pozna Matkę Smoków. Całe rodzeństwo – zwłaszcza Sansa – nie ufa przybyłej kobiecie. Bran opowiada Jonowi, że Mur upadł, zniszczony przez nieumarłego smoka.

W następnej sekwencji akcja przenosi się do Królewskiej Przystani. Cersei dowiaduje się o obecności nieumarłego smoka w szeregach Białych Wędrowców. Jest zrozpaczona. Do jej miasta przybywa Złota Kompania, niestety, w jej skład nie wchodzą wielkie słonie. Euron Greyjoy zgodnie z zawartą wcześniej umową idzie do łóżka z Cersei.

Gra o tron: miłość, śmierć i smoki

Winterfell. Davos, Tyrion i Varys próbują zorganizować armię Północy – czekają na posiłki ze strony Karstarków i kilku innych domów. W tym czasie romans między Daenerys a Jonem rozkwita w najlepsze. Kobieta proponuje mu, aby dosiadł jednego ze smoków. Wspólnie okrążają Winterfell na fantastycznych gadach. Na koniec się całują. Sansa ma pretensję do Jona, że miłość pozbawiła go twardość i czujności. Arya spotyka z kolei Ogara i Gendry’ego, którzy przygotowują broń ze smoczego szkła. Między dziewczyną a drugim z wymienionych mężczyzn ma zaistnieć sporo „napięcia seksualnego”.

Daenerys poinformuje Sama, że w poprzednim sezonie zabiła jego brata i ojca. Mężczyzna wydaje się poruszony zwłaszcza śmiercią rodzeństwa. Później Sam odnajduje Jona w kryptach Winterfell, gdzie informuje go, że ukochany Matki Smoków jest prawowitym dziedzicem Żelaznego Tronu.

Odcinek kończy się sceną w Czarnym Zamku. Tormund i Beric odkrywają dziwną wiadomość zostawioną przez Nocnego Króla na ścianie budynku. Następnie zostają zaatakowani przez Białych Wędrowców.

Gra o tron 8. sezon – zwiastun:
Gra o tron trafi na HBO i HBO GO już 15 kwietnia 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron 8. sezon: kto wygra? Raport bukmacherów z Las Vegas

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *