Home Newsy Gra o tron: czy Tyrion Lannister zginie?

Gra o tron: czy Tyrion Lannister zginie?

Gra o tron: czy Tyrion Lannister zginie?

Fani z niecierpliwością oczekują finałowych odcinków popularnego serialu fantasy. Kto zginie w 8 sezonie Gry o tron? Niedawno aktor opowiedział o losach odgrywanej przez siebie postaci. Czy Tyrion Lannister zginie?

Świat zamarł, gdy pod koniec pierwszego sezonu „Ned” Stark został publicznie zdekapitowany przez wrogi ród Lannisterów. Od tego momentu serial HBO rozpoczął niekończący się taniec śmierci. Kolejne postacie padają jak muchy na przestrzeni nowych epizodów. Gra o tron nie zna litości wobec swoich bohaterów. Tym bardziej pod wielkim znakiem zapytania stoi kwestia, kto przetrwa finałowy sezon pełen spektakularnych walk oraz… płonących miast. Publiczność najbardziej kibicuje Daenerys Targaryen albo Tyrionowi Lannisterowi. Niedawno aktor Peter Dinklage zdradził, jaki los może czekać graną przez niego postać.

Peter Dinklage opowiada o Tyrionie Lannisterze

Premiera 8. sezonu Gry o tron zbliża się dużymi krokami. Aktorzy coraz chętniej dzielą się swoimi spostrzeżeniami i ciekawostkami z planu. Sophie Turner i Maisie Williams wyznały, że pomiędzy zdjęciami lubiły zapalić sobie trawkę. Wcześniej, pierwsza z aktorek zdradziła, iż w finalne Gry o tron dojdzie do unii zwaśnionych ze sobą rodów. Iain Glen zasugerował, że grany przez niego Jorah Mormont może przeżyć nadchodzące wydarzenia. Swoje trzy grosze dorzucił również spec od efektów specjalnych. Z jego słów wynika, że w 8. sezonie powróci wilkor Jona Snowa.

Niedawno Peter Dinklage udzielił wywiadu dla Vulture. Obok egzystencjalnych pytań związanych z chorobą aktora, pojawiły się bardziej łagodne, poruszające temat granych przez niego postaci. Dziennikarz zapytał się m.in. jak na przestrzeni Gry o tron rozwinął się Tyrion Lannister.

Przez całą długość serialu, [Tyrion] wykształcił w sobie poczucie odpowiedzialności – stwierdził Dinklage. – Na początku bywał nieodpowiedzialny. Zachowywał się jak nastolatek, wykorzystując swoją pozycję czarnej owcy rodu. Piękno Tyriona polega na tym, że ewoluował przez kilka sezonów i rozwinął w sobie silne poczucie odpowiedzialności. Nie chodzi mi o jego moralność (ją posiadał zawsze), ale sposób, w jaki wykorzystywał swoją inteligencję.Czy Tyrion Lannister zginie w 8. sezonie Gry o tron?

O wiele ciekawiej zrobiło się, gdy dziennikarz zapytał Petera Dinklage’a o stosunek do zakończenia serialu:

Czuję się bardzo… Hm… Ciężko znaleźć mi odpowiednie słowo. Myślę, że [Tyrion] otrzymał godne sfinalizowanie swojego wątku. Nie ważne, jakie ono jest – śmierć może być dobrym wyjściem z sytuacji.

Czyżby ulubieniec widowni miał w końcu polec? Słowa aktora nie brzmią zbyt pozytywnie. Niestety, szczegółów dotyczących przyszłości Tyriona Lannistera dowiemy się dopiero w 2019 roku. Wtedy Gra o tron oficjalnie trafi na ekrany telewizorów. Póki co stacja HBO za wszelką cenę zataja treść finałowego sezonu, by nie wyciekła przypadkiem do sieci. O produkcji serialu krążą już legendy. Okazało się, że plotka o kilku alternatywnych zakończeniach Gry o tron jest fałszywa. Podobnie sprawa może wyglądać z samozniszczalnymi scenariuszami

ZOBACZ TAKŻE: Jak wyglądałaby Gra o tron, gdyby wziął się za nią Tim Burton?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *