Home Newsy Gra o tron: jak Emilia Clarke trafiła do serialu fantasy HBO? Szalone przesłuchanie

Gra o tron: jak Emilia Clarke trafiła do serialu fantasy HBO? Szalone przesłuchanie

Gra o tron: jak Emilia Clarke trafiła do serialu fantasy HBO? Szalone przesłuchanie

Przesłuchania zwykle wiążą się z wieloma wyrzeczeniami dla aktorów. Zwłaszcza, kiedy stawką jest rola w obiecującym serialu. Twórcy opowiedzieli niedawno, jak Emilia Clarke trafiła do Gry o tron. Wyznanie było dość zaskakujące…

Kwestia przesłuchań oraz castingów nie schodzi ostatnimi czasy z ust miłośników popkultury na całym świecie. Ciepłe miesiące trzymały nas w niepokoju wobec obsady serialu Wiedźmin. Twórcy produkcji oryginalnej Netflixa najpierw ujawnili imię i nazwisko odtwórcy postaci Geralta. Został nim Henry Cavill. Kilka tygodni później światło dzienne ujrzały pozostałe nazwiska w obsadzie. Miłośnicy sagi o zabójcy potworów rodem ze słowiańskiej mitologii mogli też zobaczyć kilka materiałów wideo, przedstawiających kandydatów i kandydatki do poszczególnych ról. Pokazują one, jak trudnym i wymagającym zajęciem są przesłuchania aktorów. Czasem potrzeba ciężkiej pracy, czasem wystarczy naturalny wdzięk oraz talent. Przekonała się o tym Emilia Clarke – Daenerys Targaryen z Gry o tron.

Gra o tron: Emilia Clarke z prestiżową nagrodą

Młodą i piękną aktorkę można podziwiać m.in. w Terminatorze: Genysis oraz Hanie Solo: Gwiezdne Wojny – Historie. Jednak największą sławę i uznanie przyniosła jej rola matki smoków w popularnej produkcji HBO. 29 października 2018 roku odbyła się gala wręczenia prestiżowych British Academy Britannia Awards. Artystką roku ogłoszona została Emilia Clarke. Nie zabrakło zatem wspomnień i retrospekcji. Twórcy serialu Gra o tron opowiedzieli o swoich wrażeniach, gdy zdolna aktorka po raz pierwszy pojawiła się na przesłuchaniu:

Spotkanie odbyło się w teatrze korporacyjnym HBO. Sala była bardzo duża, słabo oświetlona i pusta, z wyjątkiem nas dwóch i prezesa HBO. My byliśmy uśmiechnięci. On nie. Prawdopodobnie była to najmniej zachęcająca przestrzeń do przesłuchania, jakiej byliśmy świadkami – wspominał D.B. Weiss, twórca serialu.Co zrobiła Emilia Clarke na przesłuchaniu?

To jednak nic. Okazuje się, że aktorka musiała w trakcie przesłuchania zmierzyć się z niecodzienną prośbą. Clarke zaproponowała, że może wykonać jakieś zadanie, aby rozluźnić atmosferę. Twórcy kazali jej… zatańczyć!

Emilia zapytała, czy mogłaby zrobić coś jeszcze, by poprawić panujący nastrój, wtedy David zapytał, czy potrafi tańczyć. Nie tracąc ani chwili, Emilia wykonała taniec robota. Zrobiła to z zaangażowaniem, co wyszło jej na dobre. Nawet prezes nie miał wyboru i musiał się uśmiechnąć. Dostała pracę 10 sekund po tym, jak wyszła z pomieszczenia. We dwójkę pobiegliśmy za nią, żeby poinformować ją o dostaniu roli – przedstawił całą sytuację Weiss.

W ten sposób matka smoków została obsadzona w swojej roli dzięki tańcowi robota.

Gra o tron: co wiemy o ósmym sezonie?

Daenerys Targaryen jest jedną z nielicznych postaci w serialu, którym udało się przetrwać do 8. sezonu. Fabuła finałowych odcinków Gry o tron pozostaje nieznana. Fani muszą zbierać strzępy mniej lub bardziej dopowiedzianych informacji z planu. W sieci odnaleźć można zdjęcia, rejestrujące pożar Królewskiej Przystani oraz Winterfell. Również aktorzy, przez długie miesiące zmuszeni do milczenia, zaczynają paplać jęzorem w trakcie niezliczonych wywiadów.  Sophie Turner i Maisie Williams wyznały, że pomiędzy zdjęciami lubiły zapalić sobie trawkę. Wcześniej, pierwsza z aktorek zdradziła, iż w finalne Gry o tron dojdzie do unii zwaśnionych ze sobą rodów. Iain Glen zasugerował, że grany przez niego Jorah Mormont może przeżyć nadchodzące wydarzenia. Swoje trzy grosze dorzucił również spec od efektów specjalnych. Z jego słów wynika, że w 8. sezonie powróci wilkor Jona Snowa.

Czy postać grana przez Emilię Clarke przeżyje również 8. sezon Gry o tron? Tego najpewniej dowiemy się w pierwszej połowie 2019 roku, kiedy nowe odcinki trafią na HBO.

ZOBACZ TAKŻE: Niecodzienne prośby fanów Maisie Williams. Gwiazda Gry o tron zaskoczyła Toma Hanksa!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *