Home Newsy Gra o tron: Ostatnia warta – kulisy serialu HBO. Film dokumentalny po finale

Gra o tron: Ostatnia warta – kulisy serialu HBO. Film dokumentalny po finale

Gra o tron: Ostatnia warta – kulisy serialu HBO. Film dokumentalny po finale

Widzowie są rozczarowani najnowszymi odcinkami serialu Gra o tron. Czekają tylko na odpowiedź: kto zwycięży? Finałowy epizod zadebiutuje już 20 maja bieżącego roku. Tydzień później miłośnicy będą mogli zobaczyć dokument zza kulis popularnego serialu HBO.

Prace nad finałowym sezonem Gry o tron trwały dwa lata, mimo iż w jego skład weszło zaledwie sześć odcinków. Przed premierą twórcy ostrzegali, że wydarzenia z nowych odcinków mogą nie przypaść do gustu części fanów. Nie spodziewali się chyba, jak duża okaże się wspomniana „część”. Widzowie narzekają na fatalne zakończenie najważniejszych wątków w serialu. Nie podobają im się również zmiany charakterologiczne bohaterów, które nie są uargumentowane wydarzeniami z poprzednich sezonów. Największe oburzenie budziła bitwa o Winterfell, w trakcie której połączone ze sobą rody odparły armię Nocnego Króla.

Gra o tron: Ostatnia warta to dokument HBO zza kulis 8. sezonu

Twórcy od dłuższego czasu zapowiadali premierę specjalnego odcinka Gry o tron. Według wstępnych planów, mieli się w nim pojawić wszyscy aktorzy serialu. W obsadzie gościł nawet Sean Bean – odtwórca nieodżegnanego Neda Starka z pierwszego sezonu. Ostatnia warta przedstawia materiał zza kulis finałowych odcinków serialu. Pojawi się making of batalistycznych epizodów oraz scena wspólnego czytania scenariusza 8. sezonu.

Gra o tron: Ostatnia warta został wyreżyserowany przez Jeanie Finlay.

Gra o tron: Ostatnia warta – zwiastun:
Gra o tron: kiedy premiera finałowego odcinka oraz dokumentu Ostatnia warta?

Kto wygra tytułową Grę o tron? Tego dowiemy się o 3.00 w nocy za tydzień — z 19 na 20 maja 2019 roku. Finałowy odcinek wyemitowany zostanie na kanale HBO. Następnego dnia również pojawi się w telewizji – tym razem o godzinie 20.10. Dodatkowo szósty epizod 8. sezonu będzie dostępny na platformie HBO GO.

Gra o tron: Ostatnia warta zadebiutuje 27 maja 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron: Stephen King typuje, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie