Home Newsy Gra o tron – gdzie oglądać za darmo i online?

Gra o tron – gdzie oglądać za darmo i online?

Gra o tron – gdzie oglądać za darmo i online?

Gra o tron – gdzie oglądać za darmo i online? Poniżej znajdziecie odpowiedź, gdzie można obejrzeć finał Gry o tron (8 sezon) legalnie.

Gra o tron – gdzie oglądać?

Gdzie można obejrzeć Grę o tron? Wszystkie sezony Gry o tron można oglądać w usłudze HBO GO. Platforma jest dostępna w Polsce od 26 marca 2018. Nie trzeba posiadać telewizji i dostępu do kanału HBO. Można zarejestrować się w serwisie HBO GO i opłacać miesięcznie abonament oraz zrezygnować w dowolnej chwili.

Gra o tron za darmo

Gra o tron za darmo? Jak najbardziej – HBO GO oferuje okres próbny. Trwa on miesiąc, więc de facto można obejrzeć prawie cały finałowy sezon Gry o tron za darmo online. Następnie z konta pobierana jest opłata w wysokości 19,90 zł miesięcznie, co jest bardzo atrakcyjną ceną patrząc na ofertę. Seriale na HBO GO to zdecydowanie klasa światowa.

Gra o tron online

Dzięki rejestracji w HBO GO, nie musimy posiadać dostępu do telewizji i programu HBO. Gra o tron online dostępna jest właśnie w HBO GO – każdy nowy odcinek Gry o tron pojawia się online w dniu premiery i możemy go obejrzeć kiedy chcemy. Oprócz tego czekają na nas poprzednie sezony Gry o tron online – wszystkie dotychczasowe 7 serii.

Gra o tron 8 sezon – premiera

Przypominamy – finałowy sezon Gry o tron (8 sezon) startuje już 15 kwietnia. Premiera odbędzie się o godzinie 3.00 nad ranem w HBO i HBO GO (wersja z napisami), równolegle z amerykańską premierą. Powtórka zaplanowana została na kanale HBO tego samego dnia wieczorem o godzinie 20.10, zaś wszystkie odcinki Gry o tron online dostępne są w HBO GO.

Gra o tron – jak czytać?

Gra o tron

Gra o tron książka

Od tego wszystko się zaczęło. Gra o tron to pierwszy tom cyklu Pieśni lodu i ognia, który oficjalnie został wydany w 1996 roku, zaś pierwsze polskie wydanie miało miejsce 2 lata później – w 1998 roku. Tutaj po raz pierwszy poznajemy wszystkich bohaterów, którzy towarzyszą nam (lub nie) w kolejnych częściach. Możemy wyróżnić dziewięciu bohaterów z perspektywy których opisywane są wydarzenia. Powieść otrzymała prestiżową nagrodę Locusa w 1997 roku, zaś w styczniu 2011 roku stała się bestsellerem The New York Timesa i była najczęściej kupowaną w lipcu 2011. Wszystko za sprawą premiery 1. sezonu serialu od HBO.

Starcie królów

Starcie królów

O ile serial HBO po prostu otrzymuje kolejne sezony i wciąż nosi nazwę Gra o tron, tak George R.R. Martin każdy kolejny tom tytułował już inaczej. Bezpośrednią kontynuacją Gry o tron jest właśnie Starcie królów. Pierwotnie książka ta została wydana w 1998 roku, zaś w Polsce dwa lata później, w 2000 roku. Tak jak Gra o tron, powieść ta otrzymała Nagrodę Locusa.

Nawałnica mieczy

    

 

Trzecia część Gry o tron zatytułowana została jako Nawałnica mieczy. Całość jest jednak na tyle długa, że została podzielona na dwa tomy – Stal i śnieg oraz Krew i złoto. Wydano je w 2000 roku, z kolei polscy czytelnicy czekali 2 lata na polskie wydanie. Ponownie, George R.R. Martin został uhonorowany nagrodą Locusa.

Stal i śnieg

Krew i złoto

Uczta dla wron

Uczta dla wron cienie śmierci   Uczta dla wron sieć spisków

Czwartą częścią Gry o tron jest Uczta dla wron, która podobnie jak w przypadku Nawałnicy mieczy, została podzielona na dwie książki (Cienie śmierci oraz Sieć spisków). Całość została wydana w 2005 roku, z kolei w Polsce w 2006.

Cienie śmierci

Sieć spisków

Taniec ze smokami

Taniec ze smokami część 1    Taniec ze smokami część 2

Piąta część serii, ale co ważne, rozgrywa się ona równolegle do wydarzeń przedstawionych do tych z Uczty dla wron. Obserwujemy po prostu wydarzenia z perspektywy innych bohaterów w tym samym czasie co poprzedni tom (a raczej dwa). W Polsce Taniec ze smokami został podzielony podobnie jak poprzednie części, na dwa tomy, ale tym razem nie dawano żadnych dodatkowych podtytułów.

Część I

Część II

Wichry zimy oraz Sen o wiośnie

Na ten moment nie jest znana data wydania obu książek – George R.R. Martin jest w trakcie pracy nad powieściami.

Gra o tron – serial a książki?

To dość niecodzienna sytuacja, gdyż serial HBO fabularnie wyprzedził już fabułę zaprezentowaną w książkach. Pamiętajmy również, że scenariusz produkcji telewizyjnej różni się od tego, co możemy przeczytać w książkach. W kolejnych sezonach pojawia się coraz więcej odstępstw od tego, co możemy przeczytać w poszczególnych tomach George’a R.R. Martina.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *