Home Newsy Gra o tron: Jon Snow usłyszał kilka teorii fanów. Jaka reakcja?

Gra o tron: Jon Snow usłyszał kilka teorii fanów. Jaka reakcja?

Gra o tron: Jon Snow usłyszał kilka teorii fanów. Jaka reakcja?

Kit Harington, wcielający się w Jona Snowa, gościł niedawno w amerykańskim programie The Late Show with Stephen Colbert. Prowadzący przedstawił mu kilka teorii związanych z zakończeniem 8. sezonu Gry o tron. Aktor prawie popłakał się ze śmiechu.

Widzowie chcą dowiedzieć się, jaki kres czeka bohaterów serialu Gra o tron. Kto przeżyje? Kto wygra tytułowy wyścig szczurów pośród królewskich rodów? Podobne starania w zdobyciu informacji poczynił prowadzący amerykańskiego talk show, Stephen Colbert. Powód nie powinien nikogo zdziwić. Trafił mu się gość, który zna prawdopodobnie na pamięć zakończenie 8. sezonu Gry o tron. Prezenter dołożył wszelkich starań, aby wydobyć chociaż strzępek informacji z ust Kita Haringtona. Ten z zadziwiającą zwinnością zbijał temat finałowego sezonu. Na koniec wywiadu Stephen Colbert przeczytał kilka teorii związanych z zakończeniem. Wtedy aktor niemal popłakał się ze śmiechu.

Kit Harington i jego reakcje na teorie fanów:
Gra o tron 8. sezon: największa bitwa w dziejach kina i telewizji!

W trakcie rozmowy nie zabrakło złośliwego przytyku w stronę George’a R.R. Martina, który od 2011 roku nie wydał kolejnej części literackiej sagi „Pieśni Lodu i Ognia”. Prowadzący sugeruje, że może zakończenie serialu natchnie go do dopisania brakujących „Wichrów zimy” oraz „A Dream of Spring”. Nie zabrakło również nawiązań do kinowego uniwersum Marvela. Te wydają się  najsłabszymi elementami prezentowanego programu.

Generalnie, rozmowa prowadziła donikąd. Jedyna rzeczowa informacja, którą udało się uzyskać Colbertowi, dotyczyła zapowiadanego odcinka batalistycznego. Kit Harington opowiedział o niej:

To prawdopodobnie największa bitwa w dziejach kina i telewizji. Prace nad nią trwały 55 nocy. Całokształt rozgrywa się po zmroku. Scenę kręciliśmy w Belfaście w środku zimy. W tych warunkach uświadomiłem sobie, iż ludzie nie zostali stworzeni do działania w nocy. Myślę jednak, że nasz trud się opłacił.

Gra o tron 8. sezon: kiedy premiera?

Fakt kręcenia batalistycznego odcinka zimą wskazuje, że wojna będzie dotyczyła Białych Wędrowców. Możliwe, że potwierdzą się słowa Sophie Turner. Serialowa Sansa zapowiedziała, iż w zbliżających się odcinkach nastąpi unia zwaśnionych ze sobą rodów. Zdjęcia z planu prezentowały również pożar znanej lokacji. Czy istnieją choć minimalne szanse, aby zatrzymać najeźdźców z północy?

8. sezon Gry o tron będzie składał się z sześciu odcinków. Wedle dotychczasowych zapowiedzi, każdy z nich trwa pełnometrażową długość (choć żaden nie przekracza 90 minut). Pierwszy odcinek liczy „zaledwie” 60 minut – nie zobaczymy w nim Mrocznego Króla. Dowódca Białych Wędrowców przybędzie w późniejszej części nadchodzącego sezonu. Finał Gry o tron zadebiutuje w stacji HBO i na HBO GO. Data premiery została zaplanowana na 15 kwietnia 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron 8. sezon: kto wygra? Raport bukmacherów z Las Vegas