Home Newsy Gra o tron: jak powstały smoki w serialu HBO?

Gra o tron: jak powstały smoki w serialu HBO?

Gra o tron: jak powstały smoki w serialu HBO?

Twórcy serialu Gra o tron zdradzili, w jaki sposób powstały komputerowe smoki. Co ciekawe, każdy ich ruch, budowa czy zachowanie pochodzi ze świata zwierząt. 

Ważnym elementem fantastycznego świata Gry o tron są smoki. Ich wątek rozpoczyna się już w pierwszym sezonie i jest kontynuowany na przestrzeni kolejnych epizodów. Tym boleśniejsze wydały się zapowiedzi twórców franczyzy, którzy podkreślili, że w zbliżającym się spin-offie serialu zabraknie fantastycznych bestii. Niedawno graficy pracujący nad animacją smoków zdradzili, jak powstają gigantyczne gady. Efekty specjalne w Grze o tron wymagają innowacyjnych rozwiązań!

Gra o tron: jak powstały smoki w serialu HBO?

Fantastyczny świat Gry o tron tworzony jest przez 300 grafików, z czego 30-40 pracuje nad projektem smoków. Nadzoruje ich Sven Martin, który dwukrotnie zdobył już nagrodę Emmy za efekty specjalne w serialu. Teraz twórca zdecydował się odpowiedzieć na odwieczne pytanie fanów: w jaki sposób powstają baśniowe gady? Po pierwsze: smoki zostały w 100% wygenerowane komputerowo – oznacza to, że ekipa techniczna nie wspomagała się na planie praktycznymi efektami specjalnymi. Po drugie: Martin od dłuższego czasu zgłębia wiedzę na temat fantastycznych bestii – już jego praca dyplomowa w szkole filmowej była poświęcona tym stworzeniu. Grafik opowiedział na temat smoków w Grze o tron:
Emilia Clarke potrzebuje modelu 3D, z którym może wejść w interakcję. Wraz z ekipą od efektów specjalnych sięgnęliśmy zatem po styropianowe, ruchome platformy. Udają one plecy smoka Drogona, na którym lata bohaterka. Mamy własny przepis na zachowanie fantastycznych gadów – nie traktujemy ich jako bestii albo potworów. Dzięki temu nie są zbyt przerysowane. Podchodzimy do nich, jak do żywych zwierząt. Przekładamy ekspresję rzeczywistej fauny, pozwalając zrozumieć uczucia smoków. 

Gra o tron: każdy ruch i budowa pochodzi ze świata zwierząt

Co ciekawe, Martin podkreślił, że w trakcie tworzenia wyglądu smoków, wzorował się budową realnych zwierząt. Zachwyca fakt, jak bardzo przemyślana była ewolucja fantastycznych stworzeń:

Chcieliśmy uczynić smoki bardziej realistycznymi. Zaczęliśmy zatem tworzyć je od środka – najpierw powstała podstawowa struktura szkieletu, następnie nałożyliśmy mięśnie, tłuszcz oraz skórę. Opierając się na modelu nowo narodzonego smoka z pierwszego sezonu, przeobraziliśmy go bardziej w kierunku budowy ptaków. Zrobiliśmy to, ponieważ wiedzieliśmy, że w późniejszych odcinkach te stworzenia będą latać. Dużo czytaliśmy o anatomii ptaków i nietoperzy. Na tej podstawie powiększaliśmy klatkę piersiową i rozmiar skrzydeł smoków względem innych partii ciała. Zupełnie inaczej wyglądała kwestia wzorów na skórze – tutaj inspirowaliśmy się żabami i gepardami. Każdy detal budowy smoka znajduje swoje odbicie w świecie zwierząt.

Gra o tron 8. sezon – zwiastun:
Gra o tron 8. sezon: data premiery

Wspomniana informacja zapewne zadowoli wszystkich miłośników Gry o tron. Nie zmienia to jednak faktu, że twórcy wciąż nie zdradzili wielu informacji na temat nadchodzącego finału. Prawdopodobnie do samego końca serialu nie będzie pewne, która postać pożegna się z życiem. Pod znakiem zapytania stoi również kwestia, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie. Bukmacherzy dają najmniejsze szanse Cersei Lannister. Wedle wstępnych doniesień, w serialu ma dojść do unii wszystkich zwaśnionych ze sobą rodów. Możliwe, że tylko w ten sposób uda się powstrzymać Białych Wędrowców przez zdobyciem Westeros.

8. sezon Gry o tron zadebiutuje już 15 kwietnia 2019 roku na HBO i HBO GO.

ZOBACZ TAKŻE: Jak mogła wyglądać Gra o tron? Odnaleziono niewykorzystany scenariusz

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *