Home Newsy Koniec Gry o tron? Nie martwcie się. Będą nowe seriale

Koniec Gry o tron? Nie martwcie się. Będą nowe seriale

Koniec Gry o tron? Nie martwcie się. Będą nowe seriale

Wielki finał Gry o tron zbliża się wielkimi krokami. Do końca zostało już bardzo niewiele odcinków. Jednak fani Westeros nie powinni się martwić. HBO oficjalnie zapowiedziało, że powstaną nowe seriale w świecie fantasy stworzonym przez George’a R.R. Martina!

Ile nowych seriali w świecie Gry o tron?

HBO oficjalnie ogłosiło, że planuje cztery seriale, których akcja rozgrywać się będzie w świecie znanym z Gry o tron. Wiadomo jacy scenarzyści będą przy nich pracować. Są to odpowiednio:

  • Max Borenstein (Godzilla, Kong: Wyspa Czaszki)
  • Jane Goldman (Kick-Ass, Kingsman)
  • Brian Helgeland (Rzeka tajemnic, Obłędny Rycerz)
  • Carly Wray (Mad Men)

Przy dwóch projektach będzie pracował również sam George R.R. Martin. Producentami będą D.B. Weiss i David Benioff (aktualnie Gra o tron), jednak nie będą oni pracować przy scenariuszach.

Co wiadomo o spin-offach Gry o tron?

Na tę chwilę szczegóły fabularne nie są znane, jednak wiadomo że akcja każdego z nich będzie przedstawiać inny okres czasu z z uniwersum George’a R. R. Martina. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć ten olbrzymi świat z wielu różnych perspektyw.

Kiedy premiera spin-offów Gry o tron?

HBO czeka na gotowe scenariusze – wówczas ma paść decyzja, czy zobaczymy wszystkie planowane serie. Spekuluje się, że pierwszy nowy serial mógłby pojawić się już w 2019 roku, by pojawić się tuż po zakończeniu Gry o tron.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron: kto zginie w 7. sezonie?