Home Newsy Gra o tron spin off: George R.R. Martin zapowiada nowy serial HBO. Brak smoków?

Gra o tron spin off: George R.R. Martin zapowiada nowy serial HBO. Brak smoków?

Gra o tron spin off: George R.R. Martin zapowiada nowy serial HBO. Brak smoków?

George R.R. Martin po raz kolejny zabrał głos w sprawie nowego serialu HBO. Po olbrzymim sukcesie Gry o tron, stacja zapowiedziała powstanie spin-offu. Jego akcja osadzona zostanie przed wydarzeniami z dotychczasowych epizodów. Co za tym idzie: może zabraknąć smoków.

Trudno wyobrazić sobie serię fantasy, pozbawioną dostojnych smoków. Ziejące ogniem bestie wypełniają skarbce Śródziemia oraz dumnie szybują po niebie na kartach Opowieści z Narnii i Eragona. Na przestrzeni lat stały się nieodłącznym element fantastycznych światów, zamieszkanych przez orków, krasnoludy oraz magów. Również wszechświat Gry o tron może pochwalić się kilkoma ziejącymi ogniem gadami. Niestety, prawdopodobnie zabraknie ich w prequelu serialu. HBO pracuje obecnie nad spin-offem najpopularniejszej serii w historii kina. Jego akcja osadzona zostanie 5000 lat przed narodzinami Neda Starka albo Daenerys Targaryen.

O czym będzie spin-off Gry o tron?

George R.R. Martin czynnie wypowiada się na temat powstającego serialu. Czasem jego słowa należy traktować z dozą dystansu. Kilka dni temu pisarz popełnił pomyłkę, ujawniając przedwcześnie tytuł spin-offu. Teraz opowiedział o fabule niezatytułowanego prequela Gry o tron:

Nie ma Królewskiej Przystani. Nie ma Żelaznego Tronu. Nie ma Targaryenów – Valyria dopiero zaczyna dopiero rosnąć w siłę wraz ze swoimi smokami. Mamy do czynienia z innym i starszym światem.

Bazując na powyższym skrócie fabuły, znawcy franczyzy zauważyli, że w serialu może zabraknąć smoków. Dostojne gady pojawiły się dopiero pod koniec okresu znanego jako Długa Noc. Z drugiej strony Martin ewidentnie wskazał na lud rybacki, który odnalazł smoki w Czternastu Płomieniach – olbrzymim łańcuchu wulkanów. Ujarzmienie ich za pomocą magii sprawiło, że Valyrianie szybko zbudowali potężne imperium. Możliwe, że właśnie na tych wydarzeniach skupi się fabuła serialu. Jeśli nie w pierwszym, to w kolejnych sezonach.Gra o tron: kiedy premiera 8. sezonu?

Spin-off Gry o tron zadebiutuje w ramówce HBO dopiero w 2020 roku. Rok wcześniej wyemitowany zostanie finałowy sezon oryginalnego serialu. Zdjęcia do niego trwały 10 miesięcy. Ostatecznie ujrzymy 6 odcinków liczących pełnometrażową długość. Twórcy podkreślili jednak, że epizody będą trwały maksymalnie 90 minut. 8. sezon Gry o tron zadebiutuje już w kwietniu 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Gra o tron to serial porno? Aktorka broni sceny erotyczne

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *