Home Newsy Gra o tron: Stephen King typuje, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie

Gra o tron: Stephen King typuje, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie

Gra o tron: Stephen King typuje, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie

Nawet legendy globalnej popkultury emocjonują się wydarzeniami z Gry o tron. Stephen King skomentował niedawno zakończenie serialu HBO. Kto zdaniem pisarza zasiądzie na Żelaznym Tronie?

Stephen King często udziela się w mediach społecznościowych, komentując wydarzenia polityczne albo zjawiska ze świata popkultury. Rekomendował m.in. horror Ciche miejsce oraz serial grozy Nawiedzony dom na wzgórzu. Okazało się, że platforma Netflix nie jest jednym źródłem rozrywki pisarza. King śledzi również HBO oraz emitowaną na nim Grę o tron. Podobnie jak wszyscy miłośnicy serii, posiada własną teorię na temat zakończenia fabuły.

Gra o tron: Stephen King typuje!

Gra o tron wypełniona jest barwnymi postaciami, pretendującymi do objęcia Żelaznego Tronu. Dzięki temu widzowie są w stanie znaleźć własnych faworytów na przestrzeni całej historii. Równocześnie każda serialowa śmierć posiada dosadny ciężar emocjonalny. Kto zginie? Kto przeżyje? Kto wygra? Na te pytania próbowali odpowiedzieć już bukmacherzy z Las Vegas oraz algorytm opracowany przez niemieckich studentów. Znamy stanowisko Stephena Kinga w tej sprawie:Przypuśćmy – podkreślam: tylko przypuśćmy – że Jon i Dani zginą (oczywiście, wraz z nimi umrze Cersei). Przypuśćmy – tylko przypuśćmy – że pewien mały człowieczek z ogromnym sercem zakończy swój wątek, zasiadając na Żelaznym Tronie.

Gra o tron: Stephen King na temat serialu

Takie zakończenie dokładnie pasowałoby do fabuł tworzonych przez Kinga. Autor uwielbia konstruować swoich bohaterów na zasadzie kontrastu (mały człowiek — wielkie serce / wielkie czyny). Dziecko może zdziałać w prozie amerykańskiego pisarza więcej niż niejeden dorosły. Tak było m.in. w kultowym Lśnieniu, Talizmanie oraz znaczącym wątku we franczyzie Mroczna Wieża.

Kogo miał na myśli Stephen King? Sieć wypełniła się spekulacjami. Jedna z użytkowniczek Twittera zasugerowała, że pisarzowi może chodzić o Sansę. King odpowiedział:Byłoby spoko – ale człowieku… – Sansa jest zbyt oziębła.

Gra o tron 8. sezon — kiedy koniec serialu? Data premiery ostatniego odcinka:

Kto wygra tytułową Grę o tron? Tego dowiemy się o 3.00 w nocy za tydzień — z 19 na 20 maja 2019 roku. Finałowy odcinek wyemitowany zostanie na kanale HBO. Następnego dnia pojawi się tam również o godzinie 20.10. Szósty epizod 8. sezonu będzie dostępny na platformie HBO GO.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron: ile zarabiają aktorzy? To grosze w porównaniu z obsadą The Walking Dead