Home Newsy Gra o tron na Super Bowl 2019. Zapowiedź czy parodia 8. sezonu?

Gra o tron na Super Bowl 2019. Zapowiedź czy parodia 8. sezonu?

Gra o tron na Super Bowl 2019. Zapowiedź czy parodia 8. sezonu?

Gra o tron zawitała na Super Bowl 2019 w bardzo oryginalnej formie. Widzowie oczekujący klasycznego zwiastuna albo teasera mogli poczuć się rozczarowani. Pojawiła się za to reklama piwa, która parodiowała scenę turnieju rycerskiego z serialu. 

Na Super Bowl 2019 pojawiły się zwiastuny właściwie wszystkich „gorących premier” następnych sześciu miesięcy. Mówię zarówno o dużym i małym ekranie. Disney zaprezentował m.in. materiał wideo, posiadający nieznane dotąd sceny z Avengers: Koniec gry. Nie zabrakło również zapowiedzi seriali – po raz pierwszy zobaczyliśmy teaser nowej Strefy mroku oraz otrzymaliśmy wgląd w 3. sezon Opowieści podręcznej. Zabrakło tylko jednej istotnej produkcji telewizyjnej: Gry o tron. HBO nie przestaje trzymać widzów w niepewności, chociaż serial zadebiutuje na stacji już za dwa miesiące. Twórcy nie zdradzili dotąd najmniejszych szczegółów, dotyczących fabuły 8. sezonu. Jedynym elementem na Super Bowl 2019 nawiązującym do Gry o tron była reklama piwa Budwaiser.

Gra o tron – zapowiedź na Super Bowl 2019:
Gra o tron na Super Bowl 2019 – kto stworzył spot?

Ciekawe, że twórcy wykorzystali sekwencję turnieju rycerskiego, która pojawiła się w pierwszych odcinkach serialu. Mogli sięgnąć przecież po bardziej aktualną tematykę względem fabuły serii. W materiale promocyjnym piwa, który w ostatecznym rozrachunku zapowiada również premierę 8. sezonu Gry o tron, pojawiło się kilka innych interesujących easter eggów. Znaleźliście wszystkie?

Wierne nawiązania do serialu nie powinny dziwić nikogo – współreżyserem materiału był David Nutter. Twórca stanął za kamerą przy odcinku „Deszcze Castamere” w 3. sezonie. Co więcej: podobno David Benioff i D.B. Weiss również byli zaangażowani w powstanie spotu. To się nazywa profesjonalna parodia!

George R.R. Martin skomentował spot na Twitterze:

Gra o tron 8. sezon – kiedy premiera?

8. sezon będzie zarazem finałem serialu Gra o tron. Poznamy w nim ostatecznego władcę, który zasiądzie na Żelaznym Tronie (chyba że konstrukcja ulegnie zniszczeniu, jak spekuluje wielu fanów serii). Nowe odcinki trafią na HBO i HBO GO pomiędzy 14 kwietnia a 19 maja. W sumie zobaczymy 6 odcinków, trwających blisko półtora godziny.

Fantastyczne uniwersum z prozy George’a R.R. Martina powróci w telewizyjnym spin-offie. Serial zostanie wyemitowany w 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron: analizowaliście zwiastun 8. sezonu? Sophie Turner powiedziała za dużo

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *