Home Newsy Gra o tron: wiemy, jaki los czeka jedną z głównych lokacji serialu! Czy może HBO nas trolluje?

Gra o tron: wiemy, jaki los czeka jedną z głównych lokacji serialu! Czy może HBO nas trolluje?

Gra o tron: wiemy, jaki los czeka jedną z głównych lokacji serialu! Czy może HBO nas trolluje?

W sieci pojawiły się nowe materiały z planu 8. sezonu Gry o tron. Pożar trawi jedną z głównych lokacji. Czyżby materiał zaspoilerował fabułę finałowego sezonu popularnej produkcji? UWAGA NA POTENCJALNE SPOILERY!

W sieci pojawiło się nagranie ukazujące ogień, który trawi miejsce kręcenia scen w Królewskiej Przystani. Materiał został udostępniony na Twitterze przez użytkownika A Red Priestess oraz GoTlike Locations. Prócz wideo, wypłynęły również zdjęcia przedstawiające ogień i dym, które unoszą się ponad szkieletami wzniesionych na planie budynków. Czyżby materiał zaspoilerował wydarzenia z 8. sezonu? To niewykluczone, zwłaszcza że Królewska Przystań nie będzie jedyną lokacją stojącą w pożarze. Podobny los czeka Winterfall, o czym dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł kilka tygodni temu.

Ciężki los czeka jedną z głównych lokacji serialu

7. sezon Gry o tron wieńczył upadek Muru. Dzięki temu armia Nocnego Króla może wyruszyć na Południe, by tam podbić nowe krainy. Jedną z najdalej wysuniętych na Północ twierdz jest Winterfall. Nic dziwnego, że fani spodziewają się spektakularnego upadku wieloletniej siedziby rodu Starków. Choć nagrania z planu zniknęły już z internetu, komentatorzy popkultury wyraźnie wskazują na rozmiar tamtego pożaru. Ich zdaniem ogień wydawał się pochłaniać całą twierdzę.

Najpierw Winterfall, później Królewska Przystań? Nie wiadomo, co spowoduje pożar w stolicy Siedmiu Królestw. Możliwe, że do bram miasta przybędzie Nocny Król. Z drugiej strony ogień w Grze o tron jednoznacznie utożsamiany jest z ingerencją smoków. Jon i Daenerys mogą zaatakować Królewską Przystań, łącząc siły Dothraków, armii Północy oraz smoków. Drogon i Rhaegal przypiekliby oddziały wroga oraz niektóre z ulic i budynków miasta, aby przyspieszyć kapitulację Cerei. Nie można również wykluczyć zwykłego podpalenia.

Faktyczny pożar? Możliwe, że scena nie wejdzie do fabuły serialu

Istnieje oczywiście czwarta alternatywa, najbardziej irracjonalna ze wszystkich wcześniej przytoczonych: konstrukcja mogła być zbudowana i podpalona wyłącznie po to, by zmylić popkulturowych łowców sensacji. Twórcy 8. sezonu Gry o tron paranoicznie boją się spoilerów. W tym celu stworzyli nawet samozniszczalne scenariusze. Każdy z aktorów zagra również w kilku alternatywnych zakończeniach produkcji. Gdybym wysnuł podobną teorię przy materiale zza kulis jakiejkolwiek innej produkcji, moglibyście mnie uznać za świra tworzącego teorie spiskowe. Jednak ekipa realizująca finałowe odcinki serialu posiada tak olbrzymi lęk przed spoilerami, że wcale nie zdziwiłabym się podobną decyzją z ich strony.

Skutki omawianego pożaru poznamy dopiero w 2019 roku, kiedy 8. sezon Gry o tron trafi na stację HBO. Dokładna data premiery serialu wciąż pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: O czym będzie spin-off Gry o tron? Zielone światło od HBO

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *