Home Newsy Twórcy 8. sezonu Gry o tron: niektórzy znienawidzą zakończenia serialu

Twórcy 8. sezonu Gry o tron: niektórzy znienawidzą zakończenia serialu

Twórcy 8. sezonu Gry o tron: niektórzy znienawidzą zakończenia serialu

Każdego dnia znajdujemy się coraz bliżej premiery 8. sezonu Gry o tron. Emocje rosną w każdej grupie fanów serialu HBO. Twórcy ostrzegają: niektórzy widzowie znienawidzą zakończenie.

HBO przez długi czas wstrzymywało się z promocją 8. sezonu Gry o tron. Decyzja nie powinna dziwić nikogo. Otwarte zakończenie poprzedniego sezonu wystarczyło, aby fani reagowali nerwowo na każdą wzmiankę, pochodzącą z planu serialu. Kto wygra tytułową grę? Czy Westeros uchroni się przed Białymi Wędrowcami? Szczegóły fabuły były trzymane pod kluczem. Dopiero kilka miesięcy temu twórcy oraz aktorzy zaczęli uchylać rąbka tajemnicy, związanej ze spektakularnym finałem Gry o tron. Dowiedzieliśmy się m.in. od Sophie Turner (Sansa Stark), że w nowych odcinkach nastąpi unia wszystkich zwaśnionych rodów. Swoje trzy grosze dorzucił również spec od efektów specjalnych. Z jego słów wynika, że w 8. sezonie powróci wilkor Jona Snowa. Niedawno, w sprawie finału wypowiedzieli się twórcy serialu.

Gra o tron 8. sezon: niektórzy znienawidzą zakończenia serialu

Twórcy Gry o tron, D.B. Weiss oraz David Benioff, próbują przekonać widzów, że zakończenie nie przypadnie wszystkim fanom do gustu:

Bardzo chcielibyśmy sprostać oczekiwaniom wszystkich widzów. Dużo to dla nas znaczy. Spędziliśmy nad serialem 11 lat. Zdajemy sobie sprawę, że nieważne jak bardzo będziemy się starać, jak bardzo zoptymalizujemy finałową wersję, niektórzy widzowie znienawidzą zakończenie. Nie da się stworzyć zawiązania wątków, po którym widzowie powiedzieliby: „Dobrze, zgadzam się ze wszystkimi osobami na całym świecie – ten finał był świetny!”. Niemożliwe jest uzyskanie tak pozytywnej oceny zbiorczej.

Gra o tron 8. sezon: finał jak Breaking Bad

Jeśli przestraszyliście się słów twórców, wystarczy posłuchać, co jeszcze mają do powiedzenia na temat zakończenia 8. sezonu Gry o tron. Duet D.B. Weiss / David Benioff powołali się na emocjonalny finał Breaking Bad. Mam nadzieję, że bohaterowie Gry o tron nie skończą tak źle, jak niemal wszystkie postacie z serialu o producencie metamfetaminy. Inaczej czeka mnie kolejny tydzień leczenia intensywnej depresji.

Gra o tron 8. sezon – zwiastun:

Gra o tron 8. sezon: data premiery

Finał Gry o tron będzie składał się z sześciu odcinków, liczących pełnometrażową długość (choć żaden z nich nie będzie przekraczał 90 minut). Pierwszy odcinek trwa „zaledwie” 60 minut – nie zobaczymy w nim Mrocznego Króla. Dowódca Białych Wędrowców przybędzie w późniejszej części nadchodzącego sezonu.

8. sezon Gry o tron zadebiutuje w stacji HBO i na HBO GO. Data premiery została zaplanowana na 15 kwietnia 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Jak mogła wyglądać Gra o tron? Odnaleziono niewykorzystany scenariusz