Home Newsy Gwiezdne Wojny 9: zdjęcia z filmu Skywalker. Odrodzenie. Kim są nowe postacie?

Gwiezdne Wojny 9: zdjęcia z filmu Skywalker. Odrodzenie. Kim są nowe postacie?

Gwiezdne Wojny 9: zdjęcia z filmu Skywalker. Odrodzenie. Kim są nowe postacie?

Jak co roku, Vanity Fair opublikowało zdjęcia najnowszej odsłony serii Gwiezdne Wojny. Bohaterowie nowej trylogii powracają, aby po raz ostatni stawić czoła Najwyższemu Porządkowi. Pojawią się też postacie, nieznane z dotychczasowych filmów. Kim są?

2019 rok zakończył (albo dopiero zakończy) najważniejsze serie współczesnej popkultury. Avengers: Koniec gry stanowił spektakularny finał 11 lat kinowego uniwersum Marvela. Superbohaterowie odwrócili działanie Rękawicy Nieskończoności. Później część z nich przeszła na zasłużoną emeryturę. Równie oczekiwany przez widzów był 8. sezon Gry o tron. Niestety, w tym przypadku miłośnicy serii poczuli wielkie rozczarowanie. Zakończenie gwałtownie zmieniło charakter znanych postaci, zaś domknięcie ich wątków pozostawiało wiele do życzenia nawet najbardziej wyrozumiałym odbiorcom.

To nie wszystko: jesienią wyemitowane zostaną ostatnie sezony Arrow oraz Nie z tego świata (serial znany również jako Supernatural). Natomiast w grudniu na ekrany kin trafi zwieńczenie nowej trylogii Gwiezdnych Wojen – mowa o filmie Skywalker. Odrodzenie. Poznaliśmy oficjalne zdjęcia widowiska.

Gwiezdne Wojny 9: fabuła filmu Skywalker. Odrodzenie

Premiera Skywalker. Odrodzenie nastąpi za około sześć miesięcy. Mimo to wciąż nie poznaliśmy fabuły widowiska. Wiadomo, że historia rozegra się kilka lub kilkanaście miesięcy po wydarzeniach z Ostatniego Jedi. Rebelianci zostali w poprzednim filmie niemal całkowicie zniszczeni – teraz muszą odbudować swoje siły. Równie niejasne pozostają losy Kylo Rena, który w poprzedniej części zabił swojego dowódcę. Czyżby całkowicie przeszedł na Ciemną Stronę Mocy?

W sieci zadebiutował już teaser widowiska. Najwięcej pytań budzi śmiech Imperatora, który możecie usłyszeć pod koniec materiału wideo. Czyżby Palpatine miał powrócić w nadchodzącym epizodzie? Póki co pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Wiadomo natomiast, że w Skywalker. Odrodzenie pojawi się nowy wróg oraz niespotykane dotąd rasy kosmitów.

Gwiezdne Wojny 9: nowy złoczyńca w Skywalker. Odrodzenie

Vanity Fair co roku prezentuje przepiękne zdjęcia, które przedstawiają bohaterów nowej odsłony Gwiezdnych Wojen. Także było i tym razem. Na pierwszym zdjęciu widnieje nowy wróg Rebeliantów. Czyżby antagonista był spokrewniony z generałem Huxem?

Podpis pod zdjęciem brzmi: Przywódcy Najwyższego Porządku – Generał Hux (Domhnall Gleeson) i Wierny Generał Pryde (Richard E. Grant) – na mostku niszczyciela Kylo Rena.

Gwiezdne Wojny 9: kim są nowe postacie w Skywalker. Odrodzenie?

Zdjęcia przedstawiają również nowe postacie z filmu Skywalker. Odrodzenie. Ciekawe, że w spektakularnym finale wszystkich widowisk z uniwersum Gwiezdnych Wojen znajdzie się jeszcze miejsce na ekspozycję kilku nieznanych bohaterów.

J.J. Abrams z koordynatorem efektów kaskaderskich, Eunicem Huthartem, pracują na planie z Rycerzami Ren; to elita wśród przerażających sił Kylo Rena.

Vanity Fair przedstawia Keri Russell w roli zamaskowanej szumowiny Zorri Bliss; tutaj widoczna jest przy Złodziejskiej Kantynie na śnieżnej planecie Kijimi. 

Prezentowana powyżej bohaterka może być odpowiednikiem Boby Fetta – łowcy nagród na usługach Imperium – z oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Szczegóły jej roli pozostają nieznane.

Tubylcy z Jordanii zagrają Aki-Aki, rdzennych mieszkańców planety Pasaana.

Finn z nową sojuszniczką, Jannah (Naomi Ackie), pędzą na grzbietach orbaków przeciwko zmechanizowanym siłom Najwyższego Porządku. 

Gwiezdne Wojny 9: powrócą kultowe postacie z uniwersum Star Wars

Nie zabraknie również kultowych bohaterów z poprzednich odsłon Gwiezdnych Wojen. Nie wiadomo, ile scen przypadnie Generał Leii. Wcielająca się w nią Carrie Fisher zmarła przed przystąpieniem do zdjęć Skywalker. Odrodzenie. Na plan Gwiezdnych Wojen powróci Billy Dee Williams, który w oryginalnej trylogii wcielał się w postać Lando Calrissiana.

W trakcie historycznego spotkania Lando Calrissian (Billy Dee Williams) odzyska Sokoła Millenium. Na pokład wejdą: Poe Dameron (Oscar Isaac), Chewbacca, D-O i BB-8.

Kylo Ren (Adam Driver) i Rey walczą na miecze świetlne w trakcie burzliwej konfrontacji. Ich połączenie Mocy – które Driver nazwał nawet „więzią” – okaże się być zakorzenione jeszcze głębiej niż pokazano to kiedykolwiek wcześniej.

Mark Hamill, jako Luke, u boku z R2-D2. Wciąż nie wiadomo, kto „odrodzi się” jako Skywalker. Kwestią sporną pozostaje również, w jaki sposób tytuł odniesie się do zmian, które zapanowały w uniwersum od czasu 1977 roku.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – teaser:

Gwiezdne Wojny 9: twórcy na temat Skywalker. Odrodzenie

W wywiadzie dla Vanity Fair twórcy zwrócili również uwagę, że większość lokacji w filmie została stworzona na planie. Oznacza to, że twórcy łączą praktyczne efekty specjalne z CGI. Zielone tło – greenscreen – rysuje szerszą panoramę fantastycznych światów, zaś autentyczne rekwizyty na planie dodają mu wiarygodności. Inaczej sprawa wyglądała w trylogii prequeli. George Lucas sięgną wtedy po zbyt duże ilości CGI. Część wykorzystanych przez niego efektów komputerowych dziś wydaje się przestarzała.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Avengers: Koniec gry, także tutaj twórcy zauważyli, że Skywalker. Odrodzenie nie będzie zamykał wyłącznie nowej trylogii filmów. Tytuł podsumuje całą sagę Skywalkerów, której początki sięgają 1977 roku i premiery Nowej nadziei. Szykuje się wielki finał całego uniwersum Gwiezdnych Wojen!

Joonas Suotamo (Chewbacca), Ridley, Anthony Daniels (C-3PO) i John Boyega (Finn) czekają na rozpoczęcie zdjęć do sceny pościgu.

Operator kamery, Colin Anderson, przygotowuje się do sekwencji pościgu, której bohaterami są Chewbacca, BB-8 i Rey.

Ekipa techniczna rzuca cień na Danielsa, jedynego członka obsady, który pracował nad wszystkimi częściami serii. Wszystkiemu przygląda się BB-8.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – premiera

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie zadebiutuje na ekranach kin 19 grudnia 2019 roku. Prócz tego Lucasarts przygotowuje serial Mandalorian, którego fabuła osadzona zostanie między Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy. Produkcja będzie dostępna na jesień. Swoją premierę otrzyma wraz z otwarciem platformy Disney Plus.

ZOBACZ TAKŻE: Zamach z 11 września wydarzył się przez Gwiezdne Wojny? Mocna teza autorki Opowieści podręcznej

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *