Home Newsy Gwiezdne wojny IX: czy księżniczka Leia pojawi się w filmie?

Gwiezdne wojny IX: czy księżniczka Leia pojawi się w filmie?

Gwiezdne wojny IX: czy księżniczka Leia pojawi się w filmie?

Rozpoczęły się zdjęcia do ostatniej odsłony Gwiezdnych wojen. W związku z tym poznaliśmy nazwiska kolejnych aktorów, którzy dołączyli do obsady produkcji. Fani zapytają: co z księżniczką Leią? Wiemy jeszcze więcej na temat fabuły filmu. SPOILERY!

Przebudzenie Mocy w reżyserii J.J. Abramsa było zachowawcze i bezpieczne. Wielu miłośników serii uznało to za błąd, dlatego przedstawiciele studia Lucasfilm dali Rianowi Johnsonowi wolną rękę. Jego podejście do sagi Skywalkerów burzyło utarte schematy franczyzy, grało na nosie wszystkim fanom, rozwiązując m.in. kwestię pochodzenia Rey w nietuzinkowy i nieoczekiwany sposób. Przy tym wszystkim Ostatni Jedi był skierowany bardziej w stronę fanów Gwiezdnych wojen, niż ku niedzielnym widzom, przypadkiem lądującym na seansie za sprawą owocnej kampanii marketingowej. Niestety, podobny stan rzeczy również przysporzył widowisku wiele negatywnych opinii. Przy okazji prac nad 9. odsłoną serii do przedsięwzięcia powrócił J.J. Abrams – czyżby szykował nam się kolejny bezpieczny projekt, skrojony pod mało wygórowane oczekiwania widzów?

 Czy księżniczka Leia pojawi się w Gwiezdnych wojnach IX?

Jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli, że w Epizodzie IX wystąpi Mark Hamill, wcielający się w postać Luke’a Skywalkera. Wydaje się to dziwne, zwłaszcza że jego postać zginęła w Ostatnim Jedi. Być może bohater ukaże się w formie Ducha Mocy. Z drugiej strony największą zagwozdką pozostaje obecność księżniczki Lei w filmie. Odtwórczyni roli, Carrie Fisher, zmarła niespodziewanie w 2016 roku. Wielu fanów podejrzewało, że bohaterka uśmiercona zostanie w Ostatnim Jedi – tak jednak się nie stało. Twórcy poinformowali, iż księżniczka Leia powróci w 9. odsłonie cyklu. Nikt nie sięgnie po efekty specjalne w celu odtworzenia twarzy zmarłej aktorki (jak miało to miejsce w Łotrze 1). Nie odbędzie się również kasting, mający na celu wyłonienie nowej odtwórczyni roli. Twórcy posłużą się niewykorzystanymi materiałami, powstałymi przy okazji zdjęć do Przebudzenia Mocy.

Jak donoszą najnowsze plotki z planu, księżniczka Leia pojawi się wyłącznie w pierwszych 15-20 minutach filmu. Podzieli bohaterów widowiska na dwie grupy – każdą z nich obarczy innym zadaniem. Poe, Finn i Chewbacca udadzą się na Zewnętrzne Rubieże w poszukiwaniu tajnej bazy Najwyższego Porządku. Równocześnie Rose i Nien Nunb (drugi pilot Sokoła Millenium podczas ataku na Drugą Gwiazdę Śmierci w Powrocie Jedi) zostaną wysłani przez Leię na poszukiwanie Maz Kanaty i Lando Calrissiana. Wątek Rey pozostaje nieznany. Losy bohaterki z pewnością związane zostaną z postacią Kylo Rena.Dlaczego wskazana fabuła filmu może się spełnić?

Powrót Lando Calrissiana był zapowiadany od dłuższego czasu. Oczywiście, bohater pojawił się w Hanie Solo. Gwiezdne wojny – Historie, jednak wówczas wcielał się w niego Donald Glover. Przy okazji Epizodu IX powróci legendarny odtwórca tej roli, Billy Dee Williams. Na korzyść powyższej informacji działają również zdjęcia z planu, niedawno opublikowane w sieci:

Dowiedzieliśmy także o nowym nazwisku w obsadzie widowiska. Do produkcji dołączył Dominic Monagham, znany z roli Meriadoka „Merry’ego” Brandybucka w trylogii Władcy Pierścieni w reżyserii Petera Jacksona. Aktor współpracował już z J.J. Abramsem przy okazji prac nad serialem Lost – Zagubieni.

Gwiezdne wojny – co oprócz filmów?

Gwiezdne wojny: Epizod IX nie jest jedynym przedsięwzięciem realizowanym przez Lucasfilm. Obecnie wytwórnia przygotowuje tytuły, które trafią na platformę streamingową od Walta Disneya. Wśród nich znalazł się pierwszy aktorski serial osadzony w uniwersum Star Wars. Pojawi się również 7. sezon Wojen klonów. Najbliższą zbliżającą się produkcją z wszechświata Jedi oraz Ciemnej Strony Mocy jest Star Wars: Resistance – premiera serialu animowanego zaplanowana została na październik 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Nie widziałeś Ostatniego Jedi? Spokojnie – klocki LEGO streszczą Ci film w 2 minuty