Home Newsy Gwiezdne Wojny: serial Mandalorian bije rekordy. Jakie? Twórcy nie są z tego powodu zadowoleni…

Gwiezdne Wojny: serial Mandalorian bije rekordy. Jakie? Twórcy nie są z tego powodu zadowoleni…

Gwiezdne Wojny: serial Mandalorian bije rekordy. Jakie? Twórcy nie są z tego powodu zadowoleni…

Chociaż Mandalorian doczekał się dotąd zaledwie dwóch odcinków, to serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen zdołał pobić już jeden rekord. Jaki? Ten sam, który cyklicznie prześladował Grę o tron. Twórcy nie są z tego powodu szczęśliwi… 

Disney+ popełnił poważny błąd. Wystartował tylko w wybranych krajach, na samym początku oferując prawdziwy rarytas: pierwszy aktorski serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nic dziwnego, że widzowie z państw, w których platforma streamingowa jeszcze nie jest dostępna, masowo piracą Manadaloriana. Legalnie serial mogą zobaczyć tylko subskrybenci w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Puerto Rico, Australii, Holandii oraz na Nowej Zelandii. Pozostała część ziemskiego globu ogranicza się do torrentów oraz nielegalnych serwisów VOD.

Gwiezdne Wojny. Mandalorian – najczęściej piracony serial

Najczęściej piraconym serialem wszech czasów jest Gra o tron. Ilość nielegalnych pobrań Mandaloriana nie sięga jeszcze flagowego tytułu HBO i HBO GO. Czy sytuacja może się zmienić? Owszem, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak niewiele krajów będzie miało legalny dostęp do Disney+ zanim platforma zakończy pierwszą serię o łowcy nagród z legendarnej rasy kosmitów.

Serwis TorrentFreak podał informację, że Mandalorian jest obecnie najczęściej piraconym serialem.

Czy Disney+ stara się walczyć z piratami? Oczywiście. Przedstawiciele platformy wysyłają prośby o usunięcie serialu z nielegalnych serwisów, grożąc nawet wystosowaniem postępowania karnego. Niewiele stron internetowych typu torrenty stosuje się do ich wiadomości.

Gwiezdne Wojny. Mandalorian – zwiastun:

Gwiezdne Wojny. Mandalorian – fabuła

Akcja serialu została osadzona kilka lat po upadku Imperium i kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z filmu Przebudzenie Mocy. Tytułowy bohater jest jednym z ostatnich przedstawicieli legendarnej rasy kosmitów. Tej samej, z której wcześniej wywodzili się Boba i Jango Fett. Mandalorian działa na zewnętrznych rubieżach. W trakcie jednej z wypraw znajduje malca, który postawi jego życie do góry nogami.

Osoby, które widziały już Mandaloriana, zachwalają jego walory wizualne. Operatorka stoi tutaj na wysokim poziomie. Każde ujęcie zachwyca odbiorców kompozycją oraz przepięknymi zdjęciami pustyni. Z drugiej strony miłośnicy oryginalnej trylogii (a tych jest chyba najwięcej) dostają w Mandalorianie wszystko, za co pokochali pierwszy akt Nowej Nadziei. Serial pozwala również poczuć pełne spektrum planet z odległej galaktyki. Każda z nich cechuje się autonomiczną fauną i florą. Szkoda tylko, że drugi epizod trwał niespełna pół godziny. Zdaniem wielu jest za krótki.

Gwiezdne Wojny. Mandalorian – premiera

Dotychczas na platformie Disney+ pojawiły się dwa odcinki serialu Mandalorian. Pozostałe epizody zadebiutują w następujących dniach:

  • odcinek 3. – 22 listopada,
  • odcinek 4. – 29 listopada,
  • odcinek 5. – 6 grudnia,
  • odcinek 6. – 13 grudnia,
  • odcinek 7. – 18 grudnia,
  • odcinek 8. – 27 grudnia.

Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Irlandia i inne kraje zachodniej Europy dostaną dostęp do Disney+ dopiero 31 marca 2020 roku. Polska jeszcze nie znalazła się na tej liście.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiezdne Wojny: Mandalorian – recenzja pierwszego odcinka. Jestem zachwycony serialem na Disney+

Comment(1)

  1. Ja mam nadzieję, że nie poprzestaną szybko na jego produkcji bo wypuszczone do tej pory 3 odcinki są lepsze niż cała ta najnowsza trylogia. No i szczerze mówiąc nie da się zepsuć czegoś bardziej niż zniszczono Grę o Tron także o to się nie martwię.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *