Home Newsy Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – jest zwiastun! Nostalgia i epicki finał serii

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – jest zwiastun! Nostalgia i epicki finał serii

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – jest zwiastun! Nostalgia i epicki finał serii

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie będzie finałem trylogii Rey oraz spektakularnym zwieńczeniem sagi tytułowego rodu rycerzy jedi. W sieci zadebiutował nowy zwiastun widowiska. Szykujcie się na emocjonalną i niebezpieczną podróż w głąb nieznanych planet.

Od momentu przejęcia Gwiezdnych Wojen przez studio Walta Disneya, widownia – wraz z premierą kolejnych widowisk – coraz intensywniej dzieliła się na dwa obozy. Jeden z nich ochoczo przyklaskiwał nowym filmom z kosmicznej franczyzy. Pozostała część odbiorców ostro krytykowała widowiska, takie jak Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie albo Ostatni Jedi. Prawda leży gdzieś pośrodku.

Przebudzenie Mocy było zachowawcze i zdaniem wielu odbiorców za bardzo nawiązywało do Nowej nadziei. Później Rian Johnson zdecydował się na oryginalną historię w ramach Ostatniego Jedi – odważnego widowiska, unikającego wielu dotychczasowych cech i klisz gwiezdnego wszechświata. Widownia nie doceniła jego inwencji twórczej. Szala znów przechyliła się na stronę widzów wielbiących stare i sprawdzone schematy z poprzednich filmów. Wygląda na to, że Skywalker. Odrodzenie nawiąże do oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – fabuła

Fabuła nadchodzącego filmu trzymana jest pod kluczem. Wiemy, że akcja zostanie osadzona kilka lat po wydarzeniach z Ostatniego Jedi. Rebelianci odbudowują swoje siły. W tym czasie Rey próbuje pojednać się z Mocą i odkryć prawidłową ścieżkę gwiezdnego rycerza. Zwiastuny zapowiadają powrót znanych lokacji (m.in. Gwiazdę Śmierci) oraz postaci z poprzednich widowisk (Lando). Pożegnamy też generał Leię.

Skywalker. Odrodzenie ma zamknąć sagę tytułowego rodu wojowników Mocy. Kolejne filmy albo seriale, które powstaną w ramach franczyzy Gwiezdnych Wojen, zostaną osadzone w innym okresie czasu, z zupełnie nowymi bohaterami w głównych rolach.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – zwiastun

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – nostalgia i epicki finał serii

Zwiastun został skonstruowany tak, aby rodzić więcej pytań niż odpowiedzi. Widzimy w nim m.in. Rey za sterami Sokoła Millenium. Czyżby dziedzictwo kosmicznego statku wskazywało na faktyczne pochodzenie głównej bohaterki? Z drugiej strony widzimy protagonistkę w szczątkach Gwiazdy Śmierci. Nie wiadomo, jakie znaczenie dla fabuły będą miały pozostałości po gigantycznej maszynie do unicestwiania planet.

Rey stoczy też pojedynek z Kylo Renem. W innym fragmencie widać, że bohaterowie łączą siły, niszcząc tajemniczy obiekt na swojej drodze. Podkreśla to niejednoznaczny stosunek postaci do siebie nawzajem. Sceny z Rey w dżungli kojarzą mi się natomiast z Powrotem Jedi.

W zapowiedzi pojawią się również wszyscy ikoniczni bohaterowie Gwiezdnych Wojen (którym udało się jeszcze przeżyć): Chewbacca, C-3PO, R2-D2, Lando, generał Leia oraz wielu innych. I jak tu nie poczuć przypływu nostalgii? Finał widowiska będzie prawdopodobnie spektakularnym polem bitwy. Czy ta dorówna swoim rozmiarom batalii z Avengers: Koniec gry? Mam taką nadzieję!

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – plakat:

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – premiera w Polsce

Reżyserem Skywalker. Odrodzenie został J.J. Abrams, wcześniej odpowiedzialny za Przebudzenie Mocy. Widowisko będzie jedną z najdłuższych odsłon Gwiezdnych Wojen. W sumie potrwa aż 2 godziny 35 minut. Skywalker. Odrodzenie trafi na ekrany polskich kin 19 grudnia 2019 roku. W sieci Cinema City ruszyła już przedsprzedaż biletów.

Na tym kinowe filmy z uniwersum Gwiezdnych Wojen się nie skończą. Kolejne odsłony franczyzy z zupełnie nowymi bohaterami zobaczymy kolejno:

  • 16 grudnia 2022,
  • 20 grudnia 2024,
  • 18 grudnia 2026.

Oprócz kinowych widowisk, studio Disneya we współpracy z Lucasfilm wyprodukuje również seriale ze świata Gwiezdnych Wojen. The Mandalorian trafi na platformę Disney+ już 12 listopada 2019 roku. Dodatkowo zaplanowany został serialowy prequel Łotra 1.

ZOBACZ TAKŻE: Jak mogła wyglądać Emilia Clarke w Hanie Solo? Plus ciekawy pomysł, który nie wszedł do filmu

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *