Home Newsy Gwiezdne Wojny: The Mandalorian już wkrótce na Disney+. Znamy datę premiery każdego odcinka!

Gwiezdne Wojny: The Mandalorian już wkrótce na Disney+. Znamy datę premiery każdego odcinka!

Gwiezdne Wojny: The Mandalorian już wkrótce na Disney+. Znamy datę premiery każdego odcinka!

The Mandalorian będzie pierwszym aktorskim serialem z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Produkcja wkrótce zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+. W końcu poznaliśmy dokładną datę premiery każdego odcinka.

Koniec 2019 roku niesie wiele atrakcji dla miłośników Gwiezdnych Wojen. Po pierwsze: na ekranach kin zadebiutuje Skywalker. Odrodzenie. Widowisko będzie zarazem finałem trylogii Rey oraz spektakularnym zwieńczeniem wszystkich dotychczasowych filmów skupionych na tytułowym rodzie. Premiera odbędzie się 19 grudnia. Po drugie: już wkrótce wystartuje platforma Disney+. Znajdziecie na niej wszystkie produkcje z franczyzy Gwiezdnych Wojen. To jednak nie wszystko. Powstaną również oryginalne, aktorskie seriale. Pierwszym z nich będzie The Mandalorian.

The Mandalorian – fabuła

Akcja serialu została osadzona pomiędzy wydarzeniami z Powrotu Jedi i Przebudzenia Mocy, dokładnie pięć lat po upadku Imperium. Twórcy przeniosą widzów do niebezpiecznego świata Zewnętrznych Rubieży. Głównym bohaterem będzie łowca nagród, tytułowy członek rasy Mandalorian – tej samej, z której pochodzili Jango i Boba Fett.

Twórcy zapewniali fanów, że pragną w swoim serialu oddać atmosferę oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Widzowie, którzy mieli okazję zapoznać się z The Mandalorian potwierdzają dotychczasowe zapowiedzi. Równocześnie porównują produkcję do klasycznych westernów oraz kina samurajskiego. Super! Właśnie na takim gruncie w latach 70. wyrosła konwencja Gwiezdnych Wojen.

The Mandalorian – zwiastun:

The Mandalorian – data premiery każdego odcinka

Data premiery pierwszego odcinka będzie zarazem momentem rozpoczęcia streamowania na platformie Disney+. Wszystkie epizody The Mandalorian ukażą się w następujących dniach:

  • odcinek 1. – 12 listopada,
  • odcinek 2. – 15 listopada,
  • odcinek 3. – 22 listopada,
  • odcinek 4. – 29 listopada,
  • odcinek 5. – 6 grudnia,
  • odcinek 6. – 13 grudnia,
  • odcinek 7. – 18 grudnia,
  • odcinek 8. – 27 grudnia.

The Mandalorian – obsada

Główną rolę w The Mandalorian zagrał Pedro Pascal, aktor najbardziej kojarzony z głównej roli w serialu Narcos. Oprócz niego w obsadzie pojawili się:  Gina Carano, Carl Weathers, Giancarlo Esposito, Emily Swallow, Omid Abtahi, Nick Nolte oraz wybitny reżyser, scenarzysta i dokumentalista, Werner Herzog.

Twórcą serialu został Jon Favreau – Happy Hogan z kinowego uniwersum Marvela oraz reżyser dwóch pierwszych Iron Manów i Księgi dżungli.

Disney+ planuje inne seriale z uniwersum Gwiezdnych Wojen

Przedstawiciele platformy zapowiedzieli jeszcze jeden serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Produkcja ma skupić się na bohaterach Łotra 1 oraz – z oczywistych przyczyn – poprzedzać wydarzenia z filmu. Nie wiadomo, kiedy serial doczeka się premiery na Disney+.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiezdne Wojny 9: zdjęcia z filmu Skywalker. Odrodzenie. Kim są nowe postacie?