Home Newsy Handel żywymi ludźmi w Hollywood! Aresztowano aktorkę z serialu Smallville. Przecież żyjemy w XXI wieku…

Handel żywymi ludźmi w Hollywood! Aresztowano aktorkę z serialu Smallville. Przecież żyjemy w XXI wieku…

Handel żywymi ludźmi w Hollywood! Aresztowano aktorkę z serialu Smallville. Przecież żyjemy w XXI wieku…

Żyjemy w XXI wieku, jednak patologie pokroju handlu żywymi ludźmi wciąż mają miejsce, nawet w kręgach Hollywoodu. Niedawno aresztowano aktorkę Allison Mack, znaną z serialu Smallville.

Mack została oskarżona o zmuszanie kobiet do seksu z szefem organizacji Nxivm. Formacja działała pod przykrywką grupy wsparcia. Media donoszą, że aktorka pełniła rolę mentorek nowych osób, dołączających do ugrupowania. Niestety, to co z pozoru wyglądało na dobrze działającą grupę wsparcia, ostatecznie okazywało się dysfunkcyjną piramidą kapitalistycznego rynku. Osoby z wyższych szczebli zmuszały kobiety do seksu oraz niewolniczej pracy. Na szczycie przestępczej organizacji stał Keith Ranier. Allison Mack miała rzekomo zmuszać swoje niewolnice do odbywania seksu z szefem, za co ten wynagradzał ją pieniężnie.

Handel żywymi ludźmi w Hollywood

Keith Ranier został aresztowany przez już FBI już w marcu bieżącego roku. Allison Mack trafiła przed trybunał sprawiedliwości dopiero 20 kwietnia. Szczegóły śledztwa wykazały, że organizacja Nxivm posługiwała się systemem „pana i niewolnic”. Rekrutowane kobiety sprawowały funkcję niewolnic seksualnych. Szaleńcy na wyższych szczeblach znaczyli je nawet inicjałami swojego pana! Dodatkowo Keith Ranier uwielbiał szczupłe dziewczyny – część kobiet miała być głodzona, by sprostać erotycznym fantazjom szefa Nxivm oraz jego ideałom piękna.

Wedle podanych informacji, wytworzona piramida sięgnęła już wielu pięter. Każdy kolejny awans liczył się ze zwiększeniem benefitów – ludzie płacili tysiące dolarów, by znaleźć się na wyższym szczeblu. Kolejne niewolnice musiały z kolei rekrutować nowe kobiety. Tylko wtedy ich status społeczny minimalnie się poprawiał. W sumie grupa znalazła się we władaniu 15-20 seks-niewolnic. Na szczycie ugrupowania zasiadał Rainer, a Mack miała być jego prawą rękę i najwyżej postawioną kobietą w całej organizacji. Podejrzani odpierają wniesione przeciwko nim zarzuty.
Sekta próbowała zwerbować nawet Emmę Watson – aktorka znana jest ze swojej feministycznej działalności. Znając ten szczegół, Mack kilkukrotnie pisała do drugiej aktorki na Twitterze. Ugrupowanie nazywała rzekomo działalnością na rzecz ruchu kobiet. Na żadną z jej wiadomość Emma Watsona nie zdecydowała się odpowiedzieć.

Afera ujrzała światło dzienne wraz z ruchami #metoo. Wcześniej zniewolone kobiety były szantażowane, by nie wydać prawdziwego oblicza organizacji przestępczej. Jej przedstawiciele posiadali kompromitujące materiały na temat każdej dziewczyny, w tym nagie zdjęcia, które należało dostarczyć na rozmowę kwalifikacyjną.

Przecież żyjemy w XXI wieku…

Lęk przed cywilizacją czy społeczeństwem? Żyjemy w XXI wieku, jednak kolejne patologie skutecznie dekonspirują wartości moralne ciemnych zaułków powstałego rynku. Stale, od zarania dziejów chodzi o dominację – zarówno w kategoriach płci (czemu w gruncie rzeczy przeciwstawia się #metoo), jak i w stworzeniu wrażenia przedmiotowości grupy niższej przez klasę „panów”. Niedawno na ekrany polskich kin trafił Nie jestem czarownicą oraz Marlina: Zbrodnia w czterech aktach. Oba obrazy znakomicie sportretowały położenie kobiet w patriarchalnych środowiskach krajów trzeciego świata. Jak się jednak okazuje, nie trzeba wyruszyć na prowincję Zambii czy Indonezji, by spotkać się ze zjawiskiem męskiej dominacji – i to w jak rozwiniętym zakresie! Wciąż niewyjaśniona sytuacja organizacji Nxivm jest tego najlepszym przykładem.

Z drugiej strony pewne grupy etniczne czy konserwatywne społeczności lubią wchodzić w rolę uległego, karanego przez wyroki swojego Pana. To smutne, lecz prawdziwe – doskonale mówi o tym najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, Twarz (naturalnie, reżyserka posłużyła się w tym wypadku hiperbolizacją i groteską).
Skoro powstają już filmy o podobnej tematyce, możliwe, że twórcy zdecydują się zrealizować tytuł opowiadający o seksualnej sekcie ze Stanów Zjednoczonych?

ZOBACZ TAKŻE: Niebezpieczny wypadek Umy Thurman na planie Kill Billa. Ostry komentarz