Home Newsy DC powstaje z kolan? Oto pełny tytuł następnego filmu o Harley Quinn

DC powstaje z kolan? Oto pełny tytuł następnego filmu o Harley Quinn

DC powstaje z kolan? Oto pełny tytuł następnego filmu o Harley Quinn

DC nie radzi sobie dobrze na globalnym rynku kina superbohaterskiego. Mimo to wciąż powstają filmy, osadzone w tym uniwersum. Margot Robbie – wcielająca się w postać Harley Quinn – zdradziła niedawno pełny tytuł Birds of Prey. O czym opowie projekt z narzeczoną Jokera na pokładzie?

Najpierw kinowe uniwersum DC wyglądało racjonalnie, później stanęło na głowie tworzą dziwaczną konfigurację kiczu i powagi – ostatecznie Liga Sprawiedliwości dała zimny prysznic twórcom, pozwalając powrócić im do równowagi. Niestety, było już za późno na zmiany. Tak najkrócej można opisać wszystkie perturbacje, niedociągnięcia oraz budżetowe wtopy Warner Bros. oraz DC Films. Ważne jest, żeby Aquaman okazał się udanym hitem – tylko on jest w stanie przyciągnąć widownię na kolejne filmy DCEU. Jeśli okaże się wtopą, będzie można mówić o śmierci całego wszechświata. Co ciekawe, kinowe uniwersum DC wznosi się na barkach kobiet – bardzo skrajnych kobietach, jeśli chodzi o sposób ich przedstawienia. Z jednej strony obserwujemy konserwatywną, piękną w bardzo klasycznym kluczu i dobrotliwą Wonder Woman (Gal Gadot). Z drugiej: nieco seksistowskie tchnienie Hollywoodu w postaci szalonej, czerstwej i niezrównoważonej Harley Quinn (Margot Robbie). Pierwsza kręci już kontynuację swoich przygód, Wonder Woman 1984. Druga wkrótce wejdzie na plan zdjęciowy. Jakiego filmu? Poznaliśmy pełny tytuł.Birds of Prey: jaki jest podtytuł filmu o Harley Quinn?

Margot Robbie oraz Warner Bros. potwierdzili tytuł zbliżającego się filmu. Wiadomo już od dłuższego czasu, że widowisko zostało nazwane Birds of Prey. Niedawno poznaliśmy też jego podtytuł: (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn). To niemal jawne nawiązanie do filmu Birdman. Przypomnę, że oscarowy hit pierwotnie opatrzony został znacznie dłuższym tytułem: Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance). To nie pierwszy raz, kiedy narzeczona Jokera w jawny sposób nawiązuje do innego tekstu kultury w warstwie nazewnictwa swoich przygód. Niedawno na amerykańskim rynku ukazał się komiks „Old Lady Harley”, który odwołuje się do popularnego „Old Man Logan” Marvela. Wcześniej Harley Quinn doczekała się powieści graficznej „Preludia i fantazje”. To z kolei jawne nawiązanie do serii Sandman oraz zbiorczego tomu „Preludia i nokturny”.

Warner Bros. doskonale wie, jak sprzedawać swoje filmy. Harley Quinn po premierze Legionu Samobójców okazała się jedną z najpopularniejszych postaci DC. Umieszczenie jej imienia w tytule powinno pozytywnie wpłynąć na marketing Birds of Prey. Równocześnie twórcy wyraźnie odcięli się od estetyki poprzednich filmów kinowego uniwersum DC już na poziomie nazewnictwa nowych przedsięwzięć.

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) – podtytuł:

Birds of Prey: fabuła i obsada

Antagonistą produkcji został Ewan McGregor, który wcieli się w Black Mask. Prócz niego w Birds of Prey wystąpi m.in. Rosie Perez (jako policjantka Renee Montoya) i Ella Jay Basco (Cassandra Cain). Największą ciekawości budzi rola Huntress, która przypadła Mary Elizabeth Winstead. Bohaterka to córka potężnego kryminalisty, postanawiająca zerwać z przestępczą przeszłością. Dołącza do ekipy Harley Quinn. W Birds of Prey pojawi się jeszcze jedna waleczna kobieta z komiksów, Black Canary w interpretacji Jurnee Smollett-Bell. Scenariusz napisała Christina Hodson. Reżyserią zajmie się Cathy Yan. Mary Elizabeth Winstead opowiedziała o widowisku:

[Birds of Prey] to rodzaj spin-offu Legionu Samobójców. Film skupi się na Harley Quinn (ponownie graną przez Margot Robbie) oraz damskim gangu, który założy. Osobiście wcielam się w Huntress. W naszych szeregach znajduje się również Black Canary, grana przez Jurnee Smollett-Bell. Obok niej: Rosie Perez i Ewan McGregor. To kawał wyśmienitej obsady! Zdjęcia jeszcze się nie zaczęły. Trafimy na plan dopiero w styczniu – już nie mogę się doczekać!

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) trafi na ekrany kin 7 lutego 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda Joaquin Phoenix jako Joker. Jak Wam się podoba?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *